לנצח בטהובן - קונצרט שני בסדרה החדשה

קונצרט מיוחד במוצאי שבת, 3.2.24, בשעה 20:30 במשכן לאומנויות הבמה באר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
מור בירון. צילום: מיכאל פאביה

בין גרמניה לישראל: הסדרה החדשה "לנצח בטהובן" של הסינפונייטה הישראלית באר שבע מקדישה מקום של כבוד ליצירות המופת של אחד מגדולי המלחינים הקלאסיים בכל הזמנים- לודוויג ואן בטהובן. באירוע השני בסדרה ותחת ניצוחו של מאסטרו רני קלדרון, תבצע התזמורת את אחת היצירות פורצות הדרך במימדים שלה- הסימפוניה השנייה מלאת השמחה וההומור שכתב בטהובן. 

בנוסף, יצטרף נגן הבסון הישראלי- מור בירון לביצוע קונצ'רטו לבסון מאת וובר. בירון ניגן 15 שנה בפילהרמונית של ברלין ועד היום הוא על הקו ישראל גרמניה כשהוא מוביל את כיתת הבסון באקדמיה של ברלין, ולוקח חלק בתוכנית הלימודים באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.  

הסינפונייטה הישראלית באר שבע היא התזמורת הקלאסית היחידה בדרום ופועלת גם בימי המלחמה עם נגניות ונגנים תושבי האזור שחווים על בשרם את ימי המלחמה. מתוך מחויבות אומנותית להמשיך את היצירה המוסיקלית ומתוך מחויבות לנגב, בפתיחת הקונצרט, תתחיל התזמורת מסורת שתמשיך גם לעונות הבאות- ביצוע וכתיבת יצירות קלאסיות תחת השם "נגב", כך שבכל עונה תתווסף לרפרטואר הנגבי יצירה מסוג אחר. 

כפתיח לסדרה זאת תבצע התזמורת פואמה סימפונית שכתב מארק לברי ושבוצעה פעם אחת בלבד, על ידו, בשנות השישים. לברי, שהשנה מציינים 120 להולדתו, הוא יהודי שלמד בברלין אצל המנצח היהודי ברונו וולטר, חזר לפעול בארץ ישראל משנת 1940 והיה מחשובי המוסיקאים שפעלו בארץ בתקופה זאת. היצירה שכתב היא קלאסית עם ניחוחות ארץ ישראליים ואין מקום ראוי לבצעה שוב אחרי עשרות שנים חוץ מאשר בירת הנגב.  

משתתפים: רני קלדרון, מנצח. מור בירון, בסון

בתכנית

מארק לברי: "נגב", פואמה סימפונית . וובר: קונצ'רטו לבסון בפה מז'ור, אופ'  75
בטהובן: סימפוניה מס' 2 ברה מז'ור, אופ'  36 

טל' להזמנת כרטיסים: 086266422 (משרדי הסינפונייטה) // או באתר התזמורת www.isb7.co.il