הסינפונייטה תבצע את ''תרועה לסורוקה'' של עודד זהבי

יצירה מקורית מאת המלחין עודד זהבי תבוצע לראשונה בקונצרט פתיחת העונה של הסינפונייטה הישראלית באר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
עודד זהבי (צילום: רמזי ספורי)

"תרועה לסורוקה": יצירה מקורית מאת המלחין עודד זהבי תבוצע לראשונה בקונצרט פתיחת העונה של הסינפונייטה הישראלית באר שבע. הסינפונייטה הישראלית באר שבע פותחת את העונה ה-49 עם יצירה מקורית שנכתבה בהוקרה לצוותים הרפואיים של המרכז הרפואי סורוקה, שעמדו בחזית המאבק בנגיף הקורונה. במוצ"ש, ה-30 באוקטובר 2021,  בשעה 21:00. במשכן לאמנויות הבמה באר-שבע.

העונה החדשה וה-49 במספר של הסינפונייטה הישראלית באר שבע תפתח בקונצרט גאלה חגיגי עם הכנר אסי מתתיאס, יצירה מקורית של המלחין עודד זהבי "תרועה לסרוקה", היצירה "תמונות בתערוכה" וקונצ'רטו לכינור ברה מז'ור, אופ' 61 של בטהובן. 

היצירה "תרועה לסורוקה" נכתבה על ידי המלחין עודד זהבי במיוחד עבור הסינפונייטה הישראלית באר שבע ותבוצע בבכורה עולמית בקונצרט. היצירה נכתבה בהוקרה לצוותים הרפואיים במרכז הרפואי, סורוקה שעמדו בחזית הטיפול בנגיף הקורונה. עודד זהבי על היצירה: " אני מאמין גדול בקשר שבין מוסיקה וקהילה. למעשה, "מישהו צריך להצטרך אותנו" ומוסיקה ישראלית צריכה לשקף במידה מסוימת גם את רוח הזמן... אני שמח לתרום את חלקי בקשר שבין התזמורת ובין המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה.

ביצירה אני משתמש בטכניקה ששירתה מלחינים לאורך הדורות ורשמתי בראש התווים "נקודות ייחוס" כמו:  "מחלקת יולדות", "חדר מתמחים",  "שני רופאים ותיקים נזכרים מתי שמעו לראשונה את שוסטקוביץ" ועוד... היצירה מתחילה בתרועה חגיגית ומסתיימת בשיר הלל לבית החולים ואנשיו ולתזמורת שמלווה אותו". 

ניר קברטי, מנהלה המוסיקלי של התזמורת שגם ינצח על הקונצרט, מוסיף: ץךתף"|?"אנחנו שמחים לפתוח את הסדרה הקלאסית בעונה הזאת עם ביצוע בכורה ליצירה שמסמלת את הקשר המיוחד והחיבור בין הסינפונייטה הישראלית ב"ש לקהילה. היצירה "תרועה לסורוקה" פרי עטו של עודד זהבי, מהמלחינים הבולטים בישראל, היא בבחינת הצדעה למרכז הרפואי סורוקה, לצוות הרפואי וכל העובדים המסורים.  

במהלך 49 שנות פעילותה, הפכה התזמורת לגוף מוסיקלי מוביל בישראל, כאשר שיתופי הפעולה האמנותיים והחינוכיים בתוך הקהילה הם בלב העשייה של התזמורת. כמו כן, גם הקשר ההדוק עם אמנים ישראלים מצטיינים הוא חלק מהחזון האומנותי של הסינפונייטה ולכן אנחנו מארחים את הכנר הישראלי אסי מתתיאס שעושה חיל ברחבי אירופה והגיע במיוחד מברלין בכדי להשתתף באירוע פתיחת העונה שלנו". 

"תמונות בתערוכה" יצירתו הידועה ביותר של המלחין הרוסי מודסט מוסורגסקי תחתום את הקונצרט. היצירה אמנם נכתבה במקור לפסנתר, אך זכתה למספר גרסאות תזמורתיות שהפכו אותה לאחת מהיצירות הסימפונית המושמעות ביותר בעולם. הסינפונייטה תבצע לראשונה את היצירה בתזמור של המוסיקאי השוודי כריסטיאן לינדברג שמותאם בדיוק לגודלה של התזמורת. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com
​​​​​​​