מלון יוקרה מדברי ייבנה במזרח ערד, על שטח מלון מצדה המתולוגי

המלון יכלול 110 סוויטות גדולות ורחבות, החל מ- 40 מ"ר ועד 150 מ"ר, עם מרפסות ובריכות פרטיות, 3 בריכות משותפות, ספא עשיר, חלל לאירועים ושימושים נוספים
send whatsapp messsage send FB messsage
הדמיית הריזורט (קרדיט: בר אוריין אדריכלים)

התיירות בערד ממשיכה לצמוח. חברת 7MINDS מבית פתאל וחברת הנדל"ן התל אביבית בנייני העיר הלבנה, הכריזו הבוקר(4.1) על רכישה משותפת (50%-50% ) של מגרש בשטח של כ- 20 דונם במדבר יהודה ממזרח לעיר ערד, הצופה לנוף מדברי ולים המלח, ועליו יוקם ריזורט יוקרתי ברמת 5 כוכבים דלקס בהיקף השקעה כולל המוערך בכ- 200 מיליון ₪.

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "מדובר בהבעת אמון אדירה בעיר ובחזון העירוני וממשיך את יעדי משרד התיירות למצב את ערד על מפת התיירות העולמית".

הריזורט יבנה על מגרש עליו היה בנוי בעבר מלון מצדה המיתולוגי, שנהרס כליל לפני כשנה בתרגיל צבאי. הריזורט אשר ינוהל על ידי 7MINDS , צפוי להיפתח בעוד כ -3 שנים ולמעשה, יהווה את הסנונית הראשונה בתחום הריזורטים המדבריים היוקרתיים של החברה. המלון יכלול 110 סוויטות גדולות ורחבות, החל מ- 40 מ"ר ועד 150 מ"ר, עם מרפסות ובריכות פרטיות, 3 בריכות משותפות, ספא עשיר, חלל לאירועים ושימושים נוספים, מתחם בילוי לשעות הפנאי,חדר כושר, שטחים ציבורים פתוחים וסגורים ושתי מסעדות שף .

משרד בר אוריין אדריכלים יתכנן את הריזורט ועל עיצוב הפנים תופקד חברת העיצוב הברלינאית Lions & Lambs שברזומה שלה ריזורטים נחשבים ומוצלחים בעולם (בין היתר במיקונוס, איביזה, רודוס, קוס ועוד). על תחום הקולינרי יהיה אמון השף רן שמואלי, מקבוצת קלארו, אשר יבנה תפריט בעל קונספט מדברי ייחודי לריזורט. 

ההכרזה על הקמת הריזורט המדברי מצטרפת לשורה של מהלכים שעתידים להפוך את העיר ליעד תיירותי מהמובילים בארץ. לאחרונה אישרה עיריית ערד תכנית אב לפיתוח תיירות שתכלול מספר פרויקטים גדולים בהם אאת הקמת טיילת "סף מדבר". הטיילת שתקיף את העיר הנמצאת על המדבר תכלול הקמת אמפיתיאטרון הצופה לים המלח, מסלולי  הליכה ואופניים, מרפסת תלויה מעל מצפור מואב ונקודות תצפית ייחודיות. 

ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו, בירך על הפרויקט והסביר כי מדובר בערך חשוב ומרכזי לקידום העיר ערד בכלל ותחום התיירות בפרט: "ההחלטה להקים מלון חדש ויוקרתי בסמוך לערד נותנת את החותמת הרשמית לנסיקה המדהימה שעשתה ערד בתחום התיירות בשנים האחרונות. אני גאה בבחירה של היזמים ומשוכנע שתהיה זו הצלחה משותפת מאחר ולערד פוטנציאל תיירותי עצום".