רדיו דרום העניק אות מפעל חיים למשה אביסרור

"השמיים הם הגבול" זאת אמירה מפורסמת שנועדה לעודד הגשמת חלומות. משה אביסרור הצליח בגדול לממש את הפתגם הלכה למעשה כשהפך מנער צעיר שהגיע לישראל ממרוקו והעמיד במו ידיו פרויקט משגשג שהתחיל בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
משה אביסרור (צילום: יח''צ רדיו דרום / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

סיפור חייו של אביסרור מהווה נדבך חשוב של החברה הישראלית המאגדת בתוכה קיבוץ גלויות. אביסרור שעלה בצעירותו לירוחם לאחר שהתחתן בגיל 13 בלבד! עם אסתר שהייתה אז בת 12 הפך לאחד הקבלנים המובילים בישראל בעבודה קשה ובעיקר בזכות תכונות האופי הנדירות שלו.

תחנת רדיו דרום מעניקה למשה אביסרור, הבעלים של "חברת אביסרור משה ובניו" אות מפעל חיים על שנים של עשייה לבניין הארץ ותרומה למען הקהילה. בשידור מיוחד שהתקיים בסוכות התארחו ברדיו דרום ילדיו של משה, אלי, יורם, ג'קי, מזל, רחל, שושי וסימי וסיפרו על החיבור המשפחתי והעשייה של האב.

ילדיו של משה שיתפו את המאזינים והגולשים של רדיו דרום בדרך שלו מהעיירה טאטא שבמרוקו, ההתיישבות בירוחם, קשיי הקליטה ועד להקמת העסק המשגשג, והקמת משפחה למופת. עברנו בין הרגעים בתחנות החיים שלו, הסיפורים המרגשים, שיתופי הפעולה הרבים ועד ההגעה שלו לפסגה.

יחד עם הקמת העסק שלו משה כרך את חייו בתרומה לקהילה בכלל ולאנשי הנגב בפרט, תוך שמירה על המסורת היהודית וחינוך הדורות הבאים, לא שכח מאיפה הוא הגיע ושימש השראה לדורות הבאים.

בנו, אלי סיפר בתוכנית על אחד הפרויקטים המרגשים שלו: "ב-2003 אבא שלי בנה בית כנסת אותו קרא על שמם של הסבא והסבתא שלנו ובית הכנסת הזה שימש גם כעזרה למשפחות נזקקות שלא היו יכולות לממן את האירוע כגון בר מצווה לבודדים ולקבוצות, בריתות, חתונות וחופות והכל על חשבונו וכך הוא היה נותן בסתר במשך שנים".

בתו מזל הקריאה קטע שהיא כתבה לכבוד האב: "בחרתי בך כדמות לחיקוי וסיפור הצלחה גדול. בגיל 25 עזבת את המדינה בה נולדת ועלית לישראל והמחשבה כיצד הצלחת להתגבר על השפה מפעימה אותי בכל פעם מחדש. מהר מאוד הבנת שאתה בעל כריזמה ומנהיגות והפכת לקבלן עצמאי. למרות שלא ידעת קרוא וכתוב שלטת באמצעות הזיכרון החזותי שלך בהכל וכך הובלת את עצמך ואת משפחתך להקים את אחת מחברות הבנייה המוצלחות בארץ". 

בתוכנית עצמה בהגשת דוד יוסוב שתשודר בערב חג סוכות (20.9) בשעה 8:00 בבוקר התראיינו ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנכ"ל ישיבת תומכי תמימים בבאר שבע ומייסד בית הכנסת בית מנחם בעיר, הרב ירמיהו קאליפא, עו"ד נוני חסון, ראש המועצה המקומית ירוחם לשעבר, מוטי אביסרור, נשיא התאחדות הקבלנים לשעבר, סם אולפניר, ומנהלת בית ספר אילנות בעבר, כוכי דנון וכולם סיפרו על התרומה הגדולה של משה אביסרור לנגב. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

כתבות נוספות למקרה שפספסת...