תיקי חשבוניות פיקטיביות

send whatsapp messsage send FB messsage
צילום:freepik

הנפקה ושימוש בחשבוניות פיקטיביות הפכו לתופעה שכיחה שממדיה הולכים וגדלים בכל שנה. מדובר בדרך לא חוקית ומפוקפקת שהפכה לנפוצה הן בישראל והן ברחבי העולם, כאשר שימוש בחשבוניות פיקטיביות נועד להגדיל את הרווחיות של העסק באמצעות ניסיון להפחתת נטל המס שלא כדין. יש לדעת שמדובר בעבירה פלילית ובניסיון של בעלי חברות, ארגונים ועסקים לא להעביר דיווח מלא לרשויות המס ובמקום זאת לנסות להפחית את שיעור המס שהם אמורים וחייבים לשלם באופן משמעותי.  

החשיבות בקבלת ייעוץ משפטי מידי עורך דין מיסים מומחה

שימוש בחשבוניות פיקטיביות יוצר קושי לרשות המיסים לגבות את שיעור המס המלא והאמיתי. הניסיון מלמד שמי שחשוד או נאשם בשימוש בחשבוניות פיקטיביות ונפתחה או שכבר מתנהלת כנגדו חקירת מס או שהוגש נגדו כבר כתב אישום בגין ביצוע עבירות מס הכנסה,, הלבנת הון או עבירות מע"מ, מומלץ וחשוב שייפנה בהקדם, כבר עם הפתיחה בהליך החקירה וההליך המשפטי, לקבלת ייעוץ וייצוג מקצועי מידי עורך דין מיסים מנוסה שמתמחה בתחום העבירות הספציפיות שבגינן נפתחה החקירה. עורך דין מס הכנסה יידע לבנות עבורכם אסטרטגיה וקו הגנה אפקטיביים במטרה לשמור ולהגן על האינטרסים והזכויות שלכם מול רשויות המס והרשות החוקרת.

תפקידו של עורך דין חשבוניות פיקטיביות ועבירות צווארון לבן

עבירות צווארון לבן הן סוג עבירות שהביצוע שלהן מחייב ידע ותחכום יותר מעבירות פליליות  אחרות שמופיעות בספר החוקים כגון: עבירות רכוש, מין, סמים, עבירות אלימות וכו'. עבירות מיסים דוגמת שימוש בחשבוניות פיקטיביות מהוות ונחשבות עבירות צווארון לבן והן בעלות מאפיינים ספציפיים שנלווים להן. עורך דין מס הכנסה או עורך דין מע"מ שמתמחה ובעל ניסיון בעבירות צווארון לבן מייצג הן חשודים והן נאשמים בעבירות מס ובעבירות כלכליות אחרות וחשוב שהוא יהיה בעל ניסיון, מומחיות, הבנה וידע פיננסיים וחשבונאיים. עבירות הצווארון הלבן מגוונות וכוללות עבירות הלבנת הון, עבירות מס - העלמות מס, שימוש בחשבוניות פיקטיביות - זיוף חשבוניות, מרמה והפרת אמונים, שוחד ועוד. עורך דין משמתמחה בתחום של חשבוניות פיקטיביות אמור להיות מנוסה ובקיא בתחום בחוקי ותקנות המס ויוכל לייצג אתכם בצורה איכותית ואפקטיבית מול רשויות האכיפה.

בחירה נכונה של עורך דין מיסים להגנה משפטית מיטבית

במידה ואתם זקוקים לשירותיו המקצועיים של עורך דין מומחה בתחום המיסים, חשוב לבחון כמה פרמטרים על מנת לקבל החלטה נבונה ומושכלת וזאת שבדקתם את מכלול הנתונים שלו ושקללתם את כל השיקולים הרלוונטיים שלכם. כדאי לפנות לעורך דין שמתמחה בתחום המיסים באופן ספציפי וזאת לאחר בחנתם פרמטרים חשובים בהם: מוניטין, רקורד של הצלחות בניהול תיקים דומים וניסיון משפטי. מומלץ להיפגש פנים מול פנים עם עורך הדין שאמור לייצג אתכם ולבחון יחד את האסטרטגיה המשפטית היעילה ביותר עבורכם עוד לפני פתיחת ההליך המשפטי וזאת במטרה להגדיל את הסיכויים שלכם להגיע לסגירת התיק וסיום ההליך המשפטי ללא הרשעה או בעונש קל ככל הניתן וכל זאת תוך שמירה והגנה מיטבית על הזכויות והאינטרסים החיוניים לכם.

** אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי מכל סוג שהוא. המסתמך על תוכן המאמר ללא היוועצות משפטית פרטנית, עושה זאת על דעת עצמו בלבד ועל אחריותו.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...