מה זה קריפטו?

send whatsapp messsage send FB messsage

עולם המטבעות הדיגיטליים מתפתח במהרה, וזה הזמן לוודא שאתם לא נשארים מאחור. ברגע שתבינו איך זה עובד, תכירו חידושים בתחום ותבינו כמה אפשרויות השקעה זה פותח, אנחנו בטוחים שלא תצליחו להתאפק ותצטרפו למגמה הרותחת.

מהם מטבעות דיגיטליים?​​​​​​​

מטבעות אלה מכונים קריפטו והם לא דומים למטבעות שהכרתם בעבר. הם מבוזרים לחלוטין ומבוססים על טכנולוגיה חדשנית ומתוחכמת של אבטחה, שמבטיחה כי לא יהיה ניתן לשכפל אותם.

המטבעות לא מיוצרים על ידי סמכות מרכזית כמו ממשלה או בנק, כמו השקל או הדולר. במקום זה, האם מיוצרים, מוחלפים ומנוהלים על ידי רשת ענפה של אנשים פרטיים. מזה אומר שהם דיגיטליים? שני דברים: קודם כל, הם לא מיוצגים על ידי שום פריט מוחשי ושנית, ערך המטבעות אינו תלוי בשווי של מטבע כלשהו או מתכת מסוימת.

איך פועלת טכנולוגיית הבלוקצ'יין?

תחום המטבעות הדיגיטליים החל להתפתח בשנת 2009, עם פריצת ביטוקוין לתודעה הציבורית. זה קרה הרבה בזכות שימוש יצירתי בטכנולוגיה חדשנית שנקראת בלוקצ'יין, וזה גורם להרבה אנשים לחשוב שקריפטו ובלוקצ'יין הם למעשה אותו דבר. למעשה, ניתן להשתמש בטכנולוגיה הזו במגוון דרכים.

בלוקצ'יין היא בעצם פנקס דיגיטלי מאוד מתוחכם, שמסוגל לתעד פעילות של כמעט כל נכס, החל ממוצרים ושירותים ועד פטנטים, חוזים ועוד. זה קורה תוך שקיפות מלאה, כך שכולם יכולים לגשת לתיעוד. כמו כן, בניגוד לתיעוד באמצעים מסורתיים, הרישומים הללו מתוכננים כך שיהיו קיימים לנצח.

מקור השם מגיע מהעובדה, שהמערכות הללו בנויות מבלוקים של מידע אשר משולבים זה בזה בסדר כרונולוגי. השימוש בבלוקצ'יין נחשב לבטיחותי מאוד, לעומת פלטפורמות אחרות.

כיצד כורים מטבעות דיגיטליים?

כדי לכרות מטבעות קריפטו, צריך להשתמש במחשבים בעלי חומרה מיוחדת, אשר מאפשרת להם לפתור בעיות מתמטיות מורכבות מאוד. המחשבים נדרשים לכך, מכיוון שכך ניתן לבצע פעולות בבלוקצ'יין, לרבות כרייה ועסקאות שונות.

כריית מטבע דיגיטליים היא עסק תחרותי למדי: התהליך נתמך על מערכת רחבה שמגבה את אישור הפעולות, אפילו ללא סמכות מרכזית. ברגע שאדם או מחשב מצליח להשלים את החישובים הנדרשים, הוא או היא זוכים במטבעות חדשים, כל עוד עשו את זה לפני אחרים.

איך מטבעות דיגיטליים צברו פופולריות?

במילה אחת: צמיחה. משקיעים מתלהבים מאוד מהפוטנציאל הצמיחה של מטבעות קריפטו, ולא פחות מכך מהסיכוי שהתחום הזה ישנה את המערכת הפיננסית המסורתית לנצח. כאשר ביטקוין הושק לפני למעלה מעשור, מעטים יכלו לדמיין כמה יהיה דומיננטי לעומת מטבעות אחרים ושיגיע לשווי כל כך מכובד. ברגע שזה קרה, הגישה כלפי מטבעות דיגיטליים השתנתה - זה לא גימיק, אלא הזדמנות מעולה להשקעה.

מעבר לכסף, המטבעות פופולריים בזכות החזון שהם מייצגים: התנהלות פיננסית מבוזרת, מחוץ למערכות הרשמיות שקיימות ברחבי העולם. לאן כל זה הולך? קשה לנחש, מה שבטוח שזה עומד להיות מעניין.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום חמישי | 02 יוני 2022
יום רביעי | 27 אפריל 2022