4 דברים שצריך לדעת על אקנה בהריון

send whatsapp messsage send FB messsage

הסיבה שנשים מתמודדות עם אקנה בגיל מבוגר מקורה משינויים הורמונליים שונים. השינויים ההורמונליים אצל האישה משמעותיים יותר מהשינויים ההורמונליים אצל גברים. אך התקופה שבה השינויים ההורמונליים הם המשמעותיים ביותר היא בתקופת ההיריון. זוהי הסיבה המרכזית שבגינה הרבה מאוד נשים הרות מתמודדות עם התפרצות משמעותית של אקנה. לרוב לא מדובר על פצעון פה או פצעון שם, אלא על מספר רב של פצעונים באזור הפנים ובאזורים אחרים. מה אתן צריכות לדעת על אקנה בהריון? הכנו לכם 4 דברים שחובה עליכן להכיר.


אפשר למנוע את הופעת הפצעים


זה שכרגע את מתמודדת עם אקנה לא אומר שזוהי גזרת גורל. עלייך לדעת כי אפשרות למנוע הופעת אקנה בהריון על ידי שימוש בתכשירים שונים. ישנן נשים שמגדילות לעשות ודואגות למרוח תכשירים שונים כבר בתחילת ההיריון. כך הן מונעות מהאקנה להתפשט, כתוצאה מכך המצב כולו נמצא תחת שליטה. נשים שלא יגדילו ראש עלולות למצוא את עצמן במצב שבו האקנה יתפשט מבלי שתהיה להן שליטה.


לא מדובר על מצב מסוכן

למרות שרוב הנשים יודעות שאקנה זה לא מסוכן, חשוב מאוד להסביר זאת שוב. אקנה בהריון לא יסכן אותך, ובטח שהוא לא יסכן את העובר בבטנך. העניין היחידי עם אקנה זה שהוא לא משפר את ההרגשה האישית שלך. תוסיפי לזה את השינויים השונים שהגוף שלך עובר בהיריון, ומכאן המצב עשוי להיות לא נעים בכלל. לכן ישנה חשיבות להתמודד עם אקנה בתקופה הזאת בצורה הכי טובה שיש. כך תוכלי להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמך למרות השינויים שהגוף שלך עובר.


הטיפול באקנה בהריון שונה

לא כל התכשירים שבהן את נוהגת להשתמש יהיו טובים להיריון. הסכנה להיריון עלולה להגיע דווקא בגלל שיטות הטיפול השונות שבהן את בוחרת לטפל. אנו מציעים לך לבחון היטב את התכשירים השונים שבהם את משתמשת. כך תוכלי להביא את עצמך למצב שבו את מטפלת באקנה אך לא מסכנת את עצמך. אקנה בהריון צריך להיות מטופל באמצעות תכשירים שונים שמתאימים להיריון. תוכלי להתייעץ עם רופא עור לפני שתעשי בחירה כזאת או אחרת. ישנם רופאי עור שמתמחים בטיפול בנשים שנמצאות בהיריון.

הביני כי מדובר על מצב זמני

אף אישה לא תרצה לראות את הפנים שלה מתמלאות בפצעים שפוגעים בתדמית האישית. אך עדיין את צריכה לזכור כי מדובר על מצב זמני שבה בעיקר בגלל השינויים ההורמונליים בהיריון עצמו. לאחר הלידה תוכלי לראות שיפור ניכר במצב עור הפנים, כל זאת בהתאם לטיפולים השונים שבחרת להשתמש בהם. אקנה בהריון הוא מצב לא נעים, אך מצב שלרוב חולף מבלי שתשימי לב. עם התקדמות ההיריון תוכלי לראות איך הפצעים מתחילים להיעלם. אל תשכחי כי ההיריון עשוי להביא לשוק גם עבור הגוף עצמו.