תיק השקעות: המדריך לבחירת חברת ניהול

send whatsapp messsage send FB messsage
תיק השקעות: המדריך לבחירת חברת ניהול

 בישראל כמו במדינות אחרות בעולם, קיימות חברות שונות המציעות שירותי ניהול תיק השקעות. המשימה שלכם תהיה לבחור את החברה שעליה תוכלו לסמוך בהקשר הזה. החשיבות של תיקי השקעות היא גבוהה, ולכן תהיו מוכרחים לעשות בחירה מדויקת. בחירה שגויה עלולה להביא לכך שתפסידו לא מעט כסף, וכל ההשקעות לא יביאו איתן את התשואה הרצויה. אף אחד לא ירצה להגיע למצב שבו הוא משקיע כסף, אך לא מקבל שום דבר בתמורה. מה אתם צריכים לקחת בחשבון בעת בחירת החברה שתהיה אחראית על הניהול של התיק? יש לנו כמה פרמטרים שעליהם אתם לא יכולים לוותר.

תחפשו חברה אמינה

חברת הניהול תהיה חברה שיש לה גישה אל כל הנכסים הפיננסיים שלכם. המשמעות היא שהחברה בהחלטה אחת יכולה להרוס את כל מה שעבדתם עליו. מהסיבה הזאת חובה לחפש אחר חברה אמינה, כזאת שתוכלו לסמוך עליה. הרי לא לכל חברה תרצו לתת גישה לכל הנכסים הפיננסיים שלכם. תבחנו היטב את מידת האמינות של החברה עצמה ושל הצוות שמועסק בה. רק אחרי שאתם בטוחים שהחברה תהיה מספיק אמינה, תוכלו להתקדם לבחינת כל הפרמטרים הבאים. חברה לא אמינה לא יכולה להילקח בחשבון מהצד שלכם. התקווה שלכם היא למצוא חברת ניהול תיק השקעות שתוכל לנהל את התיק שלכם לאורך שנים ארוכות. אם החברה לא תהיה אמינה, תצטרכו להחליף אותה בשלב כזה או אחר.

שנות הוותק של החברה

פרמטר נוסף שאסור לכם להישאר אדישים אליו הוא שנות הוותק של החברה. אומנם גם חברות חדשות יחסית יכולות לעשות עבודה טובה, אך לא כמו חברה עם רזומה עשיר. הוותק של החברה ממחיש עד כמה היא תוכל להתמודד עם סיטואציות שונות. הרי ככל שיש לחברה רזומה עשיר יותר, כך היא תוכל לעשות את ההחלטות הנכונות במצבי לחץ שונים. אף אחד לא יכול להבטיח כי העתיד יהיה שזור בשושנים, לעיתים העתיד עלול להיות מאתגר. תרצו לסמוך על חברה שיש לה ניסיון עשיר והיא תדע איך נכון לפעול. הניסיון הוא קלף מפתח כאשר מדברים על ניהול של תיקי השקעות.

קשר אישי ואינטראקציה

חשוב שתדעו כי לא כל חברת ניהול שמתאימה לאחרים תהיה בהכרח חברה המתאימה לכם. הסיבה לכך היא שכל אחד ירצה להרגיש בנוח בשיח עם החברה ועם הצוות שלה. יש אנשים מסוימים שאתם מסוגלים להתחבר אליהם, ואנשים אחרים שאתם פחות תתחברו אליהם. השאיפה שלכם צריכה להיות למצוא את האנשים שאיתם תרגישו בנוח. אלה שתוכלו לשתף אותם בכל השאיפות שלכם, כאלה שידעו עליכם הכל. הקשר האישי הוא חשוב על מנת שתוכלו לצלוח את המהמורות הראשונות כל הדרך להצלחה. ברגע שבונים קשר אישי טוב ואפקטיבי, מיד תוכלו להתחיל לקצור את הפירות.

עלויות דמי ניהול

הדבר האחרון שתצטרכו לבחון זה את דמי הניהול של תיק השקעות. הרי כל חברה גובה דמי ניהול אחרים, ולכן תרצו לדעת כי אתם מסוגלים לעמוד בהוצאות. דמי הניהול זה תשלום חודשי שיהיה עליכם לשלם לחברה על השירות שלה. הרי מיותר לציין כי את כל השירותים של החברה אינכם מקבלים בחינם אלא בתשלום מסוים. יש חברות שלוקחות תשלום גבוה, ואחרות שלוקחות תשלום נמוך. על מנת שלא תאלצו לסיים את ההתקשרות בגלל שיקולים כספיים, מוטב כי תבחנו את הנושא הזה מראש. זה בידיים שלכם לעשות את הבחירות שהכי מתאימות לכם. הרי התקציב שעומד לרשותכם יהיה שונה מהתקציב שעומד לרשות האחרים.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...
יום רביעי | 13 אוקטובר 2021
יום ראשון | 29 אוגוסט 2021
יום ראשון | 29 אוגוסט 2021