זהירות, פייק: הידיעה שהכניסה את הבאר שבעים ללחץ התבררה כזיוף

תושבי באר שבע הריצו בקבוצות הוואצאפ ידיעה על פיה בני מיעוטים המתחזים לנציגי משרד הפנים גונבים מידע מהתושבים. בדיקה העלתה: זיוף שרץ בהודו ובמדינות האיזור
send whatsapp messsage send FB messsage
לא בני מיעוטים, אלא פייק הודי (צילום מתוך הפוסט)

בשעות האחרונות מופצת בווטסאפ של תושבים רבים בבאר שבע ובנגב, הודעה לפיה קבוצת "בני מיעוטים” עוברת בבניינים בעיר מדלת לדלת, מתחזה לעובדי משרד הפנים ומנסה לגנוב מידע מאזרחים.

בדיקה העלתה כי  מדובר בגרסה ישראלית לפייק שמופץ בימים האחרונים גם ברוסיה, לבנון, עיראק ומדינות נוספות. על פי מידע שחשף חנן כהן מאתר ‘’לא רלוונטי'' הפייק המקורי הופיע בהודו במרץ 2023 והתפשט בעולם.

על פי ההודעה שרצה בבאר שבע ועוררה בהלה רבה, ‘’קבוצה של אנשים שעוברים מדלת לדלת ומעמידים פנים שהם עובדי משרד הפנים.   יש להם מסמכים וניירות של משרד הפנים ולטענתם הם צריכים לוודא שלכולם יש תעודה מזהה תקפה למפקד הקרוב.   הם קבוצה של גנבים. הם נמצאים בכל מקום ונראים מסוגננים. יש לציין  שכול חברה הקבוצה בני מעוטים,  הם מגיעים  לביתי הקרבן  ומבקשים  לצלם את ת.ז  והתמונה/טביעת האצבע שלך לפי סכמה כלשהי   יש להם מחשב נייד, מכונה ביומטרית ורשימת כל השמות.   הם מציגים את התפריט ומבקשים את כל המידע הזה''. 

הבהלה בבאר שבע אחזה בין היתרק בין יוצאי חבר העמים בעיר, אשר לא מכבר דיווחו על מכת פריצות בבתים, בעיקר של מבוגרים, כשהגנבים יודעים בדיוטק היכן מוסתר הכסף בבית.