טרגדיה בשכונה ו' החדשה: אברך נפטר באופן פתאומי, הותיר אחריו אלמנה ו-8 יתומים

שלמה כהן ז''ל, תושב באר שבע, לקה בשבץ לפני כשבוע. ידידי המשפחה הקימו מגבית לסייע לאלמנה ו-8 ילדיו לצלוח את התקופה הקשה
send whatsapp messsage send FB messsage
שלמה כהן ז''ל (צילום: אלבום משפחתי)

טרגדיה בשכונה ו' החדשה: אברך נפטר ימים ספורים לפני שהכניס את בנו לחופה. המשפחה נותרה חסרת כל. שלמה כהן, אברך תושב שכונה ו' החדשה ואב ל-8, נפטר באופן פתאומי, אחרי לקה בשבץ. ידידי המשפחה נרתמו לסייע לאלמנתו וילדיו לצלוח את התקופה הקשה. חברי המשפחה מתארים את שלמה ז''ל כ''מי שתמיד השכים למצוות והיה זריז לנתינה ומעשים טובים, האיר פנים לכל אדם והיה ידוע בענוונותו ובצדקותו הרבה''. 

בשל המקרה הקשה, במהלך ימי השבעה הגיעו רבנים מכובדים, אדמור"ים ואישי ציבור לנחם את המשפחה, בהם: הראשל"צ יצחק יוסף שליט"א, הרב יוסף חיים בצרי שליט"א,  החיד"א שליט"א, האדמו"ר מפיצבורג, הרב נח ברגר שליט"א  וידיד המשפחה סגן ראש העיר הרב אושרי אביכזר ,שהיה צמוד עם המשפחה עוד בבית החולים  והרב עופר כראדי, ששימש סגן ראש עיריית באר שבע.
 

הראשון לציון, הרב יצחק יוסף, בביקור ניחומים (צילום: באדיבות המשפחה)שלמה כהן היה בן 63 כשקיבל שבץ מוחי קשה מאוד והלך לעולמו מספר ימים לפני היכנס בנו תחת החופה. חתונת הבן נדחתה בהוראת הרבנים מאחר והייתה אמורה להתקיים בתוך ימי השבעה. ידידי המשפחה מספרים, כי האם והילדים  במצב כלכלי לא פשו ומבקשים ממי שיכול לסייע , לעזור לאמא לקום על רגליה, לחתן את ילדיה בכבוד ולהמשיך לנהל את הבית: ‘’כל אחד ייתן כפי יכולתו וכוחו''.

ידיד המשפחה, אברהם כראדי, ספד לשלמה ז''ל: ‘’"קשה עליי פרידתך,צר לי עליך שלמה נעמת לי מאוד" למרות פערי הגיל בנינו, החיבה שהיתה בנינו לא היתה מובנת, היית כמו אח גדול ,בשמחה ובכאב, זכיתי ללמוד ממך הרבה למרות הזמן היחסית קצר שהכרנו. היו לנו המון שיחות והייתי קורא להם אפילו שיחות עומק.תמיד היית מחייך. תמיד ידעת לפרגן.
כמעט שאין בוקר שהייתי לומד בכולל מאור ישראל שאני ואתה לא פותחים בלי כוס קפה והלכות. כן עד שהחברותא תגיע. למדתי ממך הרבה ליבנו המון נושאים בארבע עיניים''.

‘’תמיד נתת עצות והיית אוזן,שידעה להכיל להבין וגם לתת על הראש,שהיה צריך. לא היה לך ממני שום אינטרס. רק דבר אחד שעד היום לא מובן לי. ממש אהבה שלא תלויה בדבר ידעת תמיד לתמרן במצבים מורכבים עם חיוך גדול והמון חוכמת חיים. כמה לימדת אותי להסתכל על הטוב ולהודות על הקיים. כמה אהבת ודאגת שלא יחסר כלום, גם כשלא יכלתי ללכת לקחת את הדברים מהחלוקה של הכולל ,הראשון שמתקשר ודואג זה שלמה. שלמה היקר נוח על משכבך בשלום ותעמוד לגורלך לקץ הימין. תעמוד כמליץ יושר על משפחתך שכל כך אהבת ודאגת להם. תעמוד תחת כיסא הכבוד ותגיד לבורא עולם די לצרותנו. בִּלַּע הַמָּוֶת לָנֶצַח וּמָחָה ה' אלוהים דִּמְעָה מֵעַל כָּל פָּנִים וְחֶרְפַּת עַמּוֹ יָסִיר מֵעַל כָּל הָאָרֶץ כִּי  ה' דִּבֵּר''.

יהי זכרו ברוך!

אלה פרטי התרומה
לתרומה בביט: טלפון  0532-765463
לתרומה בפייבוקס: https://payboxapp.page.link/6yxP39LZwbzYtXJK8
לדרכי תרומות נוספות/אימות המקרה יש לפנות למספר שמופיע לצד התרומה לביט.