אחותו של איסמעיל הנייה נעצרה בפשיטה בתל שבע, חשודה בעבירות בטחוניות חמורות

צבאח עבד אל סאלם הניה , בת 57, חשודה בקיום קשר עם פעילי טרור, בתמיכה ובהסתה. בביתה נמצאו מסמכים ופריטים הקושרים אותה לעבירות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: משטרת ישראל

אחותו של ראש ארגון הטרור חמאס-דאע''ש,  צבאח עבד אל סאלם הניה, בת 57, נעצרה בפשיטת כוחות בביתה ביישוב תל שבע בנגב. היא חשודה בעבירות בטחוניות חמורות וברשותה אותרו ממצאים הקשורים אותה לפעילות טרור.

תחת שם הקוד “זריחה מוקדמת”, פשטו כוחות משטרה של המחוז הדרומי על ביתה של הנייה ועצרו אותה  בחשד לקיום קשר עם פעילי חמאס והזדהות עם ארגון הטרור תוך ביצוע הסתה ותמיכה למעשה טרור בישראל.

הותר לפרסום כי במסגרת חקירה משותפת של המחוז הדרומי של משטרת ישראל והשב"כ פשטו היום לפנות בוקר כוחות משטרה של היחידה המרכזית של מרחב הנגב ויס"מ נגב בשיתוף ימ"ס של החטיבה הטקטית במג"ב, לוחמי מג"ב דרום יס"מ נגב, המערך האווירי של משטרת ישראל ויחידות מודיעין מחוזיות וארציות זאת במסגרת פעילות מבצעית "זריחה מוקדמת" על מתחם ביתה של תושבת היישוב תל שבע החשודה בקיום קשר עם פעילי חמאס והזדהות עם ארגון הטרור תוך ביצוע הסתה ותמיכה למעשה טרור בישראל.

במהלך הפשיטה בביתה איתרו הכוחות מסמכים, אמצעי מדיה, טלפונים, ממצאים נוספים וראיות הקושרות אותה לביצוע עבירות ביטחוניות חמורות נגד מדינת ישראל.

החשודה, בת 57, קרובת משפחה של בכיר בארגון הטרור חמאס, נעצרה לחקירה ביחידה המרכזית של ימ"ר נגב. על בסיס חומר הראיות שייאסף נגדה היא תובא היום לדיון בבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה להאריך את מעצרה.

מפקד המחוז הדרומי- ניצב אמיר כהן עמד מקרוב על ההיערכות המבצעית של מרחב הנגב והכוחות השותפים בפיקודו של תנ"צ אפי שימן, ושיבח את שיתוף הפעולה של משטרת ישראל ומנגנוני הביטחון של המדינה בטיפול במסיתים לאלימות ומעשי טרור ואלו המזדהים ותומכים בארגוני הטרור ובמחבלים בזמן מלחמה ובשגרה.

מפקד המחוז הדגיש כי המחוז הדרומי לא יבחל בשום אמצעי במלחמה נגד הטרור וישתמש בכל האמצעים והכלים העומדים לרשותו, בכל מקום, על מנת ליצור הרתעה במקביל לסיכול אירועי פח"ע, במטרה להבטיח את שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל.