''אירוע רב-הנפגעים הגדול ביותר כתוצאה מטרור, בבית החולים יחיד שמצוי תחת אש בעצמו'': הוקרה לסורוקה

נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, החליט להעלות על נס את מלאכת הקודש של הצוותים הרפואיים בדרום
send whatsapp messsage send FB messsage
בית החולים סורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

הצורך במענה רפואי מקצועי באלפי פצועים בדרגות חומרה שונות ובפרק זמן קצר, אפיינו את אירועי ה-7 באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל'. נשיא אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, פרופ' דניאל חיימוביץ, החליט להעלות על נס את מלאכת הקודש של הצוותים הרפואיים בדרום, "עדות למסירות ולחוסן יוצאי הדופן שהפגינו הצוותים הרפואיים אל מול המצוקה והשבר האיום", ולהעניק את 'פרס הנשיא' למנהלי בתי החולים ברזילי, אסותא אשדוד וסורוקה.
 


עובדות ועובדי סורוקה כולם ממשיכים להילחם בגבורה ומסירות אין קץ, כתף אל כתף, על חייהם של הפצועים - חיילים ואזרחים כאחד, כמו גם בחטופים השבים לישראל
 מנהל בית החולים 'אסותא' אשדוד, ד"ר ארז ברנבוים, מנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי ברזילי, ד"ר חזי לוי, ומנהל המרכז הרפואי האוניברסיטאי סורוקה, ד"ר שלומי קודש יקבלו השנה את 'פרס נשיא האוניברסיטה' במסגרת חבר הנאמנים של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

'פרס הנשיא' הוא אות להכרת תודה עצומה על מחויבותם הבלתי מעורערת של בתי החולים לרווחת קהילת הנגב בפרט ולמדינה בכלל.  "אני מתכבד להביע הערכה והוקרה על המאמצים המופתיים בתקופה המאתגרת ביותר שידעה מדינת ישראל, מאירועי הטבח של ה-7 באוקטובר ומלחמת 'חרבות ברזל'", הסביר פרופ' חיימוביץ. "החלטה זו היא עדות למסירות ולחוסן יוצאי הדופן שהפגינו הצוותים הרפואיים אל מול המצוקה והשבר האיום".

"הנכם ממלאים תפקיד מרכזי כבתי חולים חזיתיים ומרכזיים בנגב, המעניקים טיפול מסור עם מחויבות בלתי מתפשרת להצלת חיים ולהבטחת שיקום הפצועים. הצלחתם במהירות וביעילות לגייס צוותים רפואיים מרחבי הארץ, תוך יצירת סביבה שיתופית שאפשרה מתן טיפול איכותי לתושבי העוטף ולחיילות וחיילים מהחזית. המסירות הבלתי נלאית של אנשי המקצוע משקפת ומדגישה את מחויבותכם למתן טיפול מיטבי בזמנים קריטיים, תוך מתן שירות ברמה הגבוהה ביותר", הדגיש.

 

צילום: דני בלר

"בחירום ובשגרה אתם ואנחנו שותפי דרך, מהכשרת דורות של צוותים רפואיים ומחקרים משותפים ועד לפיתוח הדרום ומתן מענה לצרכים שצפים בנגב. לאורך כל השותפות הזו אנו חווים באופן ישיר את האיכות וההירתמות של הצוותים בבתי החולים. הכרה זו מהווה סמל לכבוד וההערכה העמוקים שאנו רוחשים לעבודת אנשי המקצוע הרפואיים בדרום. תרומתכם בשגרה ובחירום לרווחת החברה שלנו מוערכת מאוד ואנו גאים להיות שותפים עמכם במשימתנו הלאומית לקדם את הידע ועשיית הטוב עבור תושבי הנגב ומדינת ישראל", סיכם במכתבו.

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי, כללית: "אני מודה לנשיא האוניברסיטה על ההערכה והכרת התודה לעובדי המרכז הרפואי סורוקה שנמצאים מאז השבעה באוקטובר בחזית הטיפול בנפגעים הקשים ביותר במלחמת חרבות ברזל. הכמות הגדולה של הנפגעים שהגיעו לסורוקה בזמן כה קצר, עם תמהיל חומרת הפציעות החריג, היוותה למעשה את אירוע רב-הנפגעים הגדול ביותר בהיסטוריה האנושית כתוצאה מטרור, בבית החולים יחיד שמצוי תחת אש בעצמו. עובדות ועובדי סורוקה כולם ממשיכים להילחם בגבורה ומסירות אין קץ, כתף אל כתף, על חייהם של הפצועים - חיילים ואזרחים כאחד, כמו גם בחטופים השבים לישראל. המקצועיות והרגישות לצד הנחישות להציל חיים ולתת מענה גם לצרכים הרפואיים ה"שגרתיים" של תושבי הנגב, עוברות כחוט השני בין כל המערכים והחטיבות בבית החולים. פרס נשיא אוניברסיטת בן גוריון מחמם את ליבנו ומחזק אותנו בעשיה מצילת החיים."

הפרס יוענק באופן רשמי בטקס שיתקיים במהלך המושב השנתי של חבר הנאמנים במהלך חודש מאי 2024.