אין רוב לקואליציה במועצת מיתר: האם פרץ יוכל לנהל כך את המועצה? (תיעוד)

ישיבת המועצה הראשונה של מיתר-כרמית התחילה חגיגית, אך כבר באישור מינוי הסגנים התברר: היעדר רוב קואליציוני יקשה על התפקוד הבסיסי
send whatsapp messsage send FB messsage
ישיבת מועצה ראשונה במיתר (צילומים: מועצת מיתר)

ישיבת המועצה הראשונה במיתר הנבחרת נערכה כאשר אין רוב לקואליציה, אחרי שהסיעות לא הגיעו לכדי הסכמות. נכון להיום, הקואליציה מונה את סיעתו של פרץ, ביחד, המונה 4 חברים ואת כרמית מאוחדת, המונה חבר 1. עם סיעת מחוברים של סער חרזי המונה 3 חברים, מיתר וכרמית בתנופה בראשות שמעון מזוז המונה 2 חברים וסיעת שורשים טרם הושלמו המגעים. 

האופוזיציה אמנם הצהירה כי ‘’תעבוד בשיתוף'' עם ראש המועצה פרץ, אך כבר בבחירת הסגן השני התגלו קשיים, כאשר סער חרזי ממחוברים העלה תמיהה מדוע פרץ ממנה שני סגנים מהיישוב כרמית ולא סגן מהסיעה השניה בגודלה במועצה.
 


‘’אני מבין שמדובר בסגנים ללא שכר.  אני חושב שהמועצה צריכה לתת ביטוי  לבחירת הציבור.  אנחנו כאן מצביעים על שני סגנים, שניהם מכרמית. סגן ראש המועצה השני הוא מסיעה עם מנדט אחד. אני רוצה רגע להבין מה השיקול, רגע לפני שאנחנו מצביעים''
 האופוזיציה אמנם הצהירה על שיתוף פעולה, אבל היעדר רוב, נכון לעכשיו, לפרץ, עלול להקשות על ניהול היישוב - באישור מינויים, העברת תקציבים ועוד. ‘’מלאכת הרכבת הקואליציה לא הושלמה. זה משאיר את המחנה הנגדי עם 6 חברי מועצה מתוך 11, שאינם תחת הסכם קואלציוני ולא מחוייביטם מראש לשיתוף פעולה. יכול להיות שבמצב דברים שכזה הדינמיקה תלך ותחמיר'', אמר אחד מחברי האופוזיציה.

במהלך הישיבה, בעת אישור הסגנים,  אמר סער חרזי: ‘’אני מבין שמדובר בסגנים ללא שכר.  אני חושב שהמועצה צריכה לתת ביטוי  לבחירת הציבור.  אנחנו כאן מצביעים על שני סגנים, שניהם מכרמית. סגן ראש המועצה השני הוא מסיעה עם מנדט אחד. אני רוצה רגע להבין מה השיקול, רגע לפני שאנחנו מצביעים''.

 

המועצה הנבחרת: 6 מתוך 11 חברים בינתיים באופוזיציהפרץ השיב: ‘’ אנחנו בתחילת דרכה של הקמת המועצה… אנחנו מרכיבים את המועצה הזו כדי שהיא תפעל בצורה מיטבית. ההחלטה למנות את הסגנית הראשונה היא ברורה מתוך סיעת ביחד וסיעת ביחד כמובן התחייבה להיות זאת שתוביל גם את הנושא של כרמית. אנחנו יישוב אחד. ההחלטה למנות את ליאור זיני כסגן היא החלטה שהתקבלה במסגרת תיאום ושיתוף בין שתי הסיעות.

‘’יש פה עוד חברי מועצה, אנחנו עדיין לא סגרנו את נושא הוועדות, עוד לא סגרנו את הרכב המועצה המלא ולכן בשלב זה אלה התפקידים שאנחנו מגדירים. קיבלתי את הבקשה שלכם קצת באיחור, לכן יצא סדר יום כזה, אנחנו נשב ביחד, נדון גם בנושא הזה  ונחליט במשותף בהמשך כיצד תראה המועצה''.

‘’אם היית מצטרף היה עוד סגן ערב טוב לכולם בבקשה. אנחנו באמת רוצים שכל חברי המליאה ישתפו פעולה יחד. נכון שחרזי עכשיו מרגיש קצת לא בנוח, אבל הייתה לך דלת פתוחה והייתה לך הזדמנות וניסינו לשוחח יותר ממספר פעמים, אך קיבלנו רגליים קרות, ולכן קרה מה שקרה ומי שהבין, חבר אלינו והסכים להיות חבר פעיל, שותף, ללא תנאים. לכן התוצאה הזאת, יכול להיות שהיא הייתה אחרת אילו היית מתקרב''.

עם זאת, בפתח הישיבה החגיגית, ראש המועצה, שמעון פרץ אמר: ״אני רואה בתפקיד שליחות, עוד פרק בחיי בעולם הזה שכל כולו לשרת אתכם – את כולכם – את כל התושבים. אני נכנס לתפקיד ממקום של צניעות וענווה נאמן לערכים נעלים ומאמין בעבודה קשה. אני מבטיח לכם להיות שם בשבילכם בכל רגע נתון. אתם בחרתם בי להיות ראש המועצה שלכם ולמרות ההישג העצום אני רוצה שתדעו שלרגע לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי , וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי״.

בישיבה אושר מינוייה של שני אורה דותן לסגנית ראש המועצה (מ"מ ראש המועצה) מחזיקת תיק כרמית, ומינויו של ראש המועצה שמעון פרץ כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח מיתר ויו"ר ועדת ההנהלה של המתנ"ס.

כמו כן, אושרו ההחלטות הבאות: השבת האגרה לתושבים ששילמו עבור הפקת "אישור תושב" לצורך הטבת המס. קידום הפעלת תחנת הריענון לנהגים שהוקמה בחניון הסמוך לתיכון. מעתה ישיבות המועצה יהיו פתוחות לציבור וישודרו בשידור חי בעמוד המועצה.