''עבודות בקנה מידה היסטורי'': החלה הנחת קו מקורות שישמש את באר שבע בעשרות השנים הבאות (תיעוד)

בשעה 15:00 ניתן האות והחלו עבודות התשתית והנחת קו המים החדש בבאר שבע. הפרויקט ההנדסי המורכב, שמצריך הפסקות מים, נעשה לאחר עבודת מטה מדוקדקת
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: מערכת חדשות באר שבע והנגב

עבודות תשתית בהיקף היסטורי בבאר שבע: מהשעה 15:00 החל להתבצע חיבור קו מקורות, שכותרו 42'', עבור החברה הכלכלית באר שבע בשיתוף רמ''י. חיבור הקו הצריך עבודת תכנון והיערכות חסרת תקדים. 

מדובר בפרויקט כמותו מצבעים פעם בעשרות שנים ואשר מצריך לנתק את אספקת המים למשך כחצי יממה, על מנת לאפשר לחבר את הקווים החדשים ולשטוף קווים ישנים. בתום העבודות, מחר, חמישי, לפנות בוקר, יהיו מי שירגישו שיפוץ בלחץ המים וכמובן, הונחה תשתית לשכונה חדשה שתקום בעיר.
 


העבודה מתבצעת ב-4 מוקדים במקביל, על מנת לאפשר חיבור מהיר ביותר של הקו החדש
 

מאחורי הקלעים נעשו מאמצים לווסת את אספקת המים, כך שבשכונות שיושפעו מהעבודות יהיו כמה שאפשר פחות הפסקות. עם זאת התושבים בשכונות בעיר, בהן הקריה החרדית, ו' החדשה, י''א, כלניות ועוד הונחו להיערך עם מלאי מספיק של המים. 

בחברת מקורות מסבירים: ‘’הפסקת המים הינה האקט האחרון לחיבור קו מקורות "42 שהועתק במסגרת פעילות של מקורות לגורמי חוץ עבור חברה הכלכלית באר שבע. העתקת הקו היא חלק מפרויקט מגורים חדש- שכונת הרקפות בבאר שבע, הפרויקט המקודם ע"י החברה הכלכלית בשיתוף רמ"י. הפרויקט כלל העתקת כ- 500 מטר קו "42 פלדה ראשי לב"ש, בשני מוקדים השטח השכונה המיועד''.

 

קווי המים: ישמשו את באר שבע עשורים רבים‘’הפסקת המים החלה בשעה 15:00 ואמורה להסתיים עד 5:00 לפנות בוקר מחר, חמישי (סך הכל כ-14 שעות), והיא מתרחשת ב-4 מוקדי עבודה שיעבדו במקביל לחיבור מהיר של הקו החדש. הפסקת המים מתואמת מול מרחב דרום ויחידת אספקת המים, תאגיד המים העירוני, החברה הכלכלית ועיריית באר שבע, גם רשות המים מיודעת בנושא. את העבודה מבצע חברת שח"מ, וצוות מפקחים מיחידת הפיקוח, שיעבדו בסבבים על מנת שלא יווצר מצב של עבודה מעל השעות התיקניות. מנהל הפרויקט  ילווה את ההפסקה, ומנהל המחלקה יצטרף במהלך הערב והלילה''.

 

אחד האתרים: עבודות בקנה מידה חסר תקדיםבאתרי העבודות יעבדו הערב ובמהלך הלילה כדי להשלים את ההמשימה. קווי מים עירוניים בנויים כך, שיחזיקו עשרות שנים, אך הגידול של העיר באר שבע והקמתן של שכונות חדשות, מצריך לבצע עבודות תשתית כך שלא יהיה צורך להניח טלאי על טלאי. זאת ועוד: חלק מהמקטעים בשכונות היו ישנים והיה חשש כי יקרסו. 

 

העבודות בשטחהעיר באר שבע נחשבת מאתגרת מאוד בכל הקשור לתשתיות מים וביוב: הפרשי גובה בין השכונות, עירוב של שכונות חדשות ו-ותיקות מאוד, ועם זאת, על פי דוחות, העיר נהנית מאספקת מים ברמה גבוהה וזרימת ביוב תקינה, כאשר אירועים נקודתיים מטופלים במהירות. 

מחר, חמישי, בשעה 5:00 בבוקר לערך, הנחת קו המים שתשמש את עשורים  רבים קדימה, תהיה מאחורינו.

עידכון, יום רביעי, 20:19: ממקורות נמסר כי אין הפסקות מים כרגע באף שכונה. העבודות נמשכות כסדרן.