מתנקשים בבאר שבע נעצרו בדרך לחיסול יעד: מעצר דרמטי במלחמת הכנופיות

חשוד עוטה כובע גרב ברחוב מבצע ארז עורר את חשדם של השוטרים, שמצאו בכליו מטען נפץ. שני חשודים נוספים בחולייה, כולם מבאר שבע, נעצרו תוך זמן קצר. כתב האישום יוגש בקרוב
send whatsapp messsage send FB messsage
רימון שנמצא את המתנקשים, וידאו של מפקד ימ

בלשי היחידה המרכזית של מרחב הנגב עצרו חוליית מתנקשים רגע לפני הפעלת מטען חבלה שהונח בפתח ביתו של יעד החיסול, כשבידו של המפעיל נתפס שלט הפעלה. בסיומה של חקירת הפרשייה הוגשה כנגד שלושה תושבי העיר באר שבע הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ומעצר עד תום ההליכים.

שוטרי היחידה המרכזית של מרחב הנגב פעלו באופן סמוי נגד כנופיות פשיעה מסוכסכות הפועלות במרחב העיר באר שבע, במסגרת פרשיית "סערה במדבר" . במשטרה הסבירו היום, כי המעצרים נערכו
‘’במסגרת המאבק הנחוש וחסר הפשרות שמנהל מרחב הנגב של המחוז הדרומי נגד תופעות הפשיעה והאלימות בהתאם למדיניות שקבע מפקד המחוז- ניצב אמיר כהן ובמטרה למנוע הסלמה ולסכל באופן ממוקד פעילות פלילית הפוגעת בשלום הציבור ולחזק את ביטחונו של האזרח הנורמטיבי''.
 


בחיפוש שבוצע בסמוך למבנה אותר מטען חבלה מאולתר עם מערכת הפעלה אלחוטית, שנוטרל על ידי חבלן המשטרה. עם המעבר לשלב הגלוי בחקירה כוחות הבילוש של הימ"ר ביצעו חיפוש בביתו של החשוד, שם אותרו רימון רסס וסמים
 


 

חבלן בזירת האירוע (צילום: משטרת ישראל)

במסגרת הפעילות הופעלו יחידות מודיעין מחוזיות וארציות. צוותי החקירה ושוטרי בילוש סמויים של ימ"ר נגב הצליחו להתחקות אחר פעילותם של מספר גורמים עבריינים מסוכסכים, לאסוף ראיות נגדם ולמנוע מימוש כוונות פגיעה.

ב-28 בינואר, בסמוך לרחוב רחבת מבצע ארז, זיהו כוחות הבילוש חשוד עם כובע גרב רוכב על אופניים כשהוא מחזיק בידו דבר מה אותו הניח בסמוך לאחד המבנים שברחוב. הכוחות זיהו את החשוד מחזיק בחפץ כשהוא מכוון ולוחץ עם ידו לכיוון המבנה. בלשי הימ"ר, שזיהו את הסכנה, זינקו לעבר החשוד, ביצעו את מעצרו ותפסו בידו שלט הפעלה.

בחיפוש שבוצע בסמוך למבנה אותר מטען חבלה מאולתר עם מערכת הפעלה אלחוטית, שנוטרל על ידי חבלן המשטרה. עם המעבר לשלב הגלוי בחקירה כוחות הבילוש של הימ"ר ביצעו חיפוש בביתו של החשוד, שם אותרו רימון רסס וסמים.

 

מטען נפץ שאותר אצל המתנקשים (צילום: משטרת ישראל)

בהמשך פעלו החוקרים לאסוף ראיות נגד חשודים נוספים הקשורים לחשוד במעורבות בהנחת המטען, ותוך שימוש במגוון אמצעים חקירתיים הצליחו לאסוף ראיות מפלילות נגד 2 חשודים נוספים, תושבי העיר באר שבע, שותפיו לביצוע העבירות.

החשודים, בשנות העשרים לחייהם, נעצרו לחקירה בימ"ר נגב שבמסגרתה הוארך מעצרם מעת לעת על ידי בית המשפט. עם סיום החקירה, ועל בסיס חומר הראיות שנאסף, הוגשה על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרם שצפוים להיות מוגשים בסוף השבוע.