בעצב גדול, באר שבע נפרדה מבני קרוצ'י ז''ל: ''היווה גשר בין אוכלוסיות, אמונות ודעות בעיר''

בני קרוצ'י שימש בשורה ארוכה של תפקידים ציבוריים, בהם מ''מ ראש עיריית באר שבע והיה אחד מאנשי הציבור האהובים בעיר
send whatsapp messsage send FB messsage
בני קרוצ'י ז''ל (צילום: ארכיון עיריית באר שבע)

הובא למנוחות מ''מ ראש עיריית באר שבע בני קרוצ'י, אשר שימש בשורה הארוכה של תפקידים ציבוריים, ניהל את בנק ‘’מסד'' בבאר שבע והיה מזכיר מפלגת העבודה בעיר. בן 82 היה במותו. ליוו אותו בדרכו האחרון בני משפחה, חברים, עמיתים ותושבים שהכירו אותו מעשייתו רבת השנים.

בני קרוצ'י ז''ל נולד במוגדור, מרוקו, ב-18 בינואר, 1942 לחנינה ומאיר זיכרונם לברכה. עם עלייתו ארצה, הוא התיישב בבאר-שבע, בגיל 19, בשנת 1961. בבאר שבע נישא לסוזי (לבית זגורי) ולהם שלשה ילדים. את לימודיו היסודיים והתיכוניים עשה בבית ספר אליאנס במוגדור, מרוקו; בעל דיפלומה בבנקאות מטעם המכללה למינהל. 

את דרכו בעבודה החל בבנק הפועלים בשנת 1965 ובשל מקצועיותו התקדם בתפקידים: בשנת 1971 מונה למנהל חשבונות ראשי בחברת ''תבורי-קריסטל'', תפקיד בו שימש עד 1973. הוא ניהל את בנק ‘’מסד'' בבאר-שבע, והיה מזכיר מפלגת העבודה בעיר במקביל לתפקידים ציבוריים רבים, בהם חבר העמותה למכללת ‘’קיי"; חבר עמותת שוחרי אס"א; חבר הועדה הציבורית למען עולי רוסיה; חבר העמותה לתיכנון ופיתוח - שרותי מגורים בקהילה למפגר בשיכלו. 

בראיון שנתן לשבועון ‘’כל בי'' לפני כמעט 4 עשורים, סיפר כי הוא מקורב לחצרו של הרב אבוחצירה זצוק''ל בבאר-שבע וכי תחביביו הם ספורט, קריאה ופוליטיקה. ‘’אני מאמין שאדם שהוא ישר עם בוראו וחבריו – יצליח תמיד'', אמר אז.

קרוצ'י שימש חבר מועצת העיר משך שנים רבות. בשנת 1997 מונה למ''מ ראש העיר, בימיהם של יצחק רגר ז''ל, שנפטר ממחלה במהלך כהונתו ודוד בונפלד יבל''א, שהחליפו בתפקיד. כחבר מועצה ומ''מ ראש עיר, הוא פעל לקידום נושאי חינוך, לגשר בין אוכלוסיות, אמונות ודיעות בבאר שבע. הוא היה חאד מחברי המועצה האהובים על כל סיעות הבית, בשל מתינותו וחוכמתו.

בתפקידו אחרון, אחרי צאתו לגמלאות, כיהן כיו"ר אגודת ניצן, המקדמת מעמדם של ליקוי למידה במדינת ישראל וזכותם לשוויון הזדמנוית.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' ספד לו: ‘’בני הקדיש את חייו לעשייה הציבורית ולפיתוח העיר באר שבע. בני היווה גשר בין אוכלוסיות, אמונות ודעות בעיר. תנחומיי לסוזי רעייתו, ליוסי, עמית וליאת ילדיו ולנכדיו, לאחיו ואחיותיו. יהי זכרו ברוך!''