''חשבתם לקבור את פרשת 'הקצין המרגל' בפיקוד דרום? - תצטרכו לקבור אותי לפני'': ח''כ אלמוג כהן באזהרה חמורה

ח''כ אלמוג כהן: ''מרגל העביר מידע שמידיעה מוחלטת סיכן את בטחון המדינה וכוחותינו לגורמים צבאיים ואזרחיים שאינם מוסמכים, ומערכת המשפט והפרקליטות לא חושבים שאתם, אזרחי המדינה ראויים לדעת מי אותם''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח''כ אלמוג כהן (דוברות), חמ''ל פיקוד דרום (צילום: דובר צה''ל)

הפרשייה הבטחונית החמורה בפיקוד הדרום: ח''כ אלמוג כהן מפרסם הבוקר, שלישי, ברשת X - טוויטר רשומה ובה האשמות חמורות - זאת אחרי שהנאשם בריגול, כך פורסם, הועבר ל''אשפוז בהסכמה''. אלמוג מכנה זאת ‘’מנאייכ, גרסת המציאות'': ‘’עכשיו ניתן לחשוף כי עבר חקירות ״צורך״ בשב״כ (חקירה במהלכה מופעל כוח סביר כלפי הנחקר על מנת לחלץ ממנו מידע - ד.ב.), בה נשאל אם העביר מידע לאויב. מעולם לא נטען שכן'', כותב כהן.
 


אתמול, שני, הצליחו לשכנע אותו. עכשיו זה אומר שידחפו לו כדורים''. כהן מביע חשש, כי הקצין ימות בתאו
 
 
‘’רק למי כן העביר את המידע?  אם אתם חושבים לקבור את הפרשה תאלצו לקבור אותי לפני. בתמימותי חשבתי שאור השמש יחטא את הסירחון, טעיתי.  מושחתים.  אגב האשפוז בהסכמה לאחר שסירב להיות מוכר ככזה, הצליחו לשכנע אותו''.

‘’מרגל העביר מידע ברמת שחור שמידיעה מוחלטת סיכן את בטחון המדינה וכוחותינו לגורמים צבאיים ואזרחיים שאינם מוסמכים, ומערכת המשפט והפרקליטות לא חושבים שאתם, אזרחי המדינה ראויים לדעת מי אותם גורמים'', כותב ח''כ כהן.

 

הציוץ של ח''כ כהן (צילום מסך)‘’עד לפני חודש הנחקר סירב ללכת באפיק של בדיקה פסיכיאטרית'', אומר ח''כ כהן לחדשות באר שבע והנגב. ‘’הנחקר טען שהוא  כשיר, שהוא בסדר גמור, שיעמוד למשפט, במהלכו תתברר האמת. עכשיו הוא הלך לבדיקה פסיכיאטרית אחרי שהצליחו לשכנע אותו. הוא לא היה בבדיקה כי הייתה חוות דעת של פסיכיאטר, לא פסיכיאטר מחוזי, חוות דעת של פסיכיאטר אחר. ובעצם אתמול, שני, הצליחו לשכנע אותו. עכשיו זה אומר שידחפו לו כדורים''. כהן מביע חשש, כי הקצין ימות בתאו.

‘’הכי חשוב לדעת זה למי הוא העביר את המידע, אך זאת הציבור לא יידע כנראה לעולם.  הם כבר יודעים שהשם שלו בחוץ, הם לא טיפשים. הם עשו פאדיחה  עם התיק שלו, הם השאירו אותו לא מצונזר בכתב אישום, ואז כל מי שיש לו גישה למערכת המשטרתית פשוט יודע מי הבן אדם''. 

 

הקצין חדר לחמ''ל הסודי ביותר בפיקוד הדרום (צילום: דובר צה''ל)באשר למהות הפרשה - בית המשפט המחוזי בבאר שבע צמצם ב-10 בינואר את צו איסור הפרסום הגורף שהוצא בתיק, כך שתותר לפרסום הפסקה הבאה בלבד:

"בתום חקירה משותפת של שב"כ ומשטרת ישראל, הגישה פרקליטות מחוז דרום ב-20.11.23 כתב אישום בעניינו של אזרח ישראלי בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. על פי המתואר בכתב האישום, בתאריך 7.10.23 בשעות הבוקר, לאחר שהחלה מתקפת הטרור של חמאס בישראל, החליט הנאשם להצטרף לפעילות צה"ל, למרות שלא זומן למילואים ותוך שהתחזה לקצין בדרגת סרן, והציג עצמו בפני גורמי צה"ל, בהם קצינים בפיקוד דרום. כך, תוך שימוש במצגים שונים, כשהוא מנצל את המצב העמוס, המורכב והאינטנסיבי מאוד בו התנהלה מפקדת פיקוד דרום בימי המלחמה הראשונים – השיג הנאשם גישה למידע סודי ברמת סיווג גבוהה, תיעד מידע מסווג בדרכים שונות, ובמספר הזדמנויות אף חלק מידע סודי עם גורמים אזרחיים וצבאיים שאינם מוסמכים לכך".


 

חמ''ל פיקוד דרום, סודי ואמור להיות ממודר (צילום: דובר צה''ל)ח''כ כהן הוא זה שביקש, ב-31 בינואר, לבטל את צו אסיור הפרסום בפרשה: ‘’הגשתי היום באמצעות עורך דיני אפרים דמרי, בקשה לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע, לבטל את צא״פ בפרשייה הבטחונית'', אומר ח''כ כהן:

‘’לאחר שהפרקליטות הדליפה בצורה שאיננה חוקית כי החשוד לוקה בנפשו ,דבר העומד בסתירה לעדויות רבות ולסיפור חייו מבלי להתייחס לפרטים המשמעותיים בפרשייה, הגשתי בקשה זו''.

‘’מדובר בדרישה קריטית שתסיר את האיפול מעל לפרטים אלו - למי העביר החשוד את המידע, מדוע וכיצד הוא הצליח לעשות זאת והאם הגורמים אליהם עבר המידע נחקרו.  מעבר לכך, היא אף תסיר את האיפול ואת הקונספירציות שעולות השכם והערב בנוגע לפרשייה זו.

‘’אולם חשוב מכל, בקשה זו חשובה וקריטית בשל העובדה שלאחר השביעי לאוקטובר אנו עדים למקרה נוסף בו הדרג המדיני ממודר, היות ופרשייה זו הוסתרה ביודעין מרה״מ, השר לבטחון פנים, שר המשפטים וראש המל״ל. אמשיך לרדוף את האמת, ללא פחד וללא מורא מאף גורם כזה או אחר, עד השגת האמת ופרסומה בציבור'', אמר כהן.

הבוקר, שלישי, ח"כ אלמוג כהן, שחשף את הפרשה, אמר דברים דומים בראיון לאלי ציפורי ברדיו גלי ישראל: "האיש הזה הגיע לקודש הקודשים של המחלקה הרגישה ביותר בפיקוד דרום, בטח באותם ימים. היה פה ניסיון לצייר אותו כלא שפוי אבל מי שקורא את כתב האישום גם ללא החלק המצונזר מבין לבד שמדובר באדם סופר אינטליגנט. הוא הפעיל מספר אנשים מתוך הפיקוד והכניס אנשים נוספים מבחוץ לתוך הפיקוד. אני לא ארפה ידיי מהסיפור הזה כי לכל אדם יש את המניע שלו, וכאשר בכיר במערכת אומר לי שהם מה המניע ולמי הוא העביר את המידע - זה גורם לי לחשש גדול יותר. החקירה שם רשלנית ברמה שתילמד בעתיד והחשש העיקרי שלי מיום המעצר שלו הוא שיש פה משהו גדול יותר, שהיה פה איזה שיתוף פעולה ואני חושש שהוא 'יימצא מת בתאו'".

קראו עוד באותו נושא:

המחדל הביטחוני בפיקוד דרום: ח''כ אלמוג כהן דורש לחשוף למי הועבר המידע הסודי

מחדל: מתחזה לקצין חדר לפיקוד דרום - והשיג מידע סודי ביותר