ביטקוין שובר שיא של מעל 56,000 דולר בפעם הראשונה מאז 2021, לקראת אירוע הבול ראן

מחיר הביטקוין היה בתנודתיות נמוכה בין ה-15 ל-25 בפברואר, אך ביומיים האחרונים נראה שהקונים עשו קאמבק
send whatsapp messsage send FB messsage


הביטקוין הגיע לשיא של שנתיים ביום שלישי עקב סימנים של שחקנים גדולים שקנו את המטבע הקריפטו, בעוד שהאתר המתחרה הקטן יותר הגיע ל-3,200 דולר לראשונה מאז 2022.

ביטקוין עלה ביותר מ-10% בשני מפגשים, בסיוע חשיפה ביום שני של משקיע קריפטו וחברת התוכנה MicroStrategy (MSTR.O), פותח כרטיסייה חדשהשהיא רכשה לאחרונה כ-3,000 ביטקוין בהוצאה של 155 מיליון דולר.

המטבע הקריפטו המקורי והגדול ביותר לפי שווי שוק זכה לאחרונה גם לאישור של קרנות סחר בבורסה (ETF) בעלות ביטקוין בארצות הברית. ביום שני, נפחי המסחר במספר מהקרנות עלו וחברות צמודות קריפטו עלו אף הן, בניגוד לשווקים רחבים עצבניים.נפח המסחר של ביטקוין (BTC) 24 שעות ביממה הגיע ל-14.57 מיליארד דולר, מה שמצביע על ירידה בפעילות המסחר ביום שני בבוקר. למרות ירידה של 7 ימים של 2.4%, העלייה הדו-שבועית של ביטקוין של 6.7% והתקדמות חודשית של 22.3% מדגישים את פוטנציאל הריבאונד החזק שלו ואת סנטימנט הסוחרים המשתנה שמגדיר את שוק הקריפטו. בזמן הכתיבה בשעה 8:00 בבוקר שעון המזרח (ET), BTC מחליף ידיים תמורת 51,199 דולר למטבע.

ניתוח מתנד מציג תחזית מגוונת, כאשר מדד החוזק היחסי (RSI) ממוקם על 63 והמתנד הסטוכסטי על 69, שניהם מצביעים על עמדה ניטרלית. עם זאת, האינדיקטורים של המומנטום וממוצע ההתכנסות הנע (MACD) נוטים לעבר תחזית דובית, ומרמזים על כוחות מטה שסוחרים צריכים לקחת בחשבון.

לעומת זאת, ממוצעים נעים מציעים תחזית בהירה יותר, עם אותות מכריעים בין 10 הימים ל-200 הימים המצביעים באופן עקבי על מגמות עלייה, מלבד הממוצעים האקספוננציאליים של 10 הימים (EMA) והממוצעים הנעים הפשוטים (SMA) הנוטים לכיוון דובי נקודת מבט. פיצול זה בין אינדיקטורים לטווח קצר וארוך מדגיש את חוסר הניבוי של השוק ואת הצורך בסבלנות אסטרטגית למימוש רווחים אפשריים.

 

ניתוח הגרפים היומי מצביע על מגמת עלייה המאופיינת בפסגות ושפל גבוהות יותר ברציפות, עם רמת התנגדות קרובה ל-$53,015. תקופה זו של קונסולידציה מעידה על אופטימיות מדודה בקרב סוחרים, אשר מחפשים מגמות סופיות שיכולות להאריך את התנועה כלפי מעלה או לאותת על שינוי כיוון אפשרי.

תרשים 4 השעות שופך אור על התגובות המיידיות של השוק, המסומנות בתנודות משמעותיות ובספי תמיכה והתנגדות שנקבעו. צניחה מתחת לרמת התמיכה של 51,000 דולר מרמזת על תחזית פסימית לטווח קצר, מה שגורם לסוחרים לעקוב מקרוב אחר סימנים של יציבות בשוק או ירידות נוספות.

בגרף של שעה אחת, ניכרת תנודתיות מוגברת, המראה מגמת ירידה ברורה עם שיאים נמוכים רצופים ונמוכים יותר. פרספקטיבה מפורטת זו חיונית לסוחרים לטווח קצר, המדגישה את החשיבות של נקודות כניסה ויציאה אסטרטגיות לנוכח תנועות דוביות מתמשכות.