עם ציון 70 שנים להווסדה של המכללה הטכנולוגית, הוקירה 140 סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים בשני טקסים מרגישים

בשני טקסים מרגשים, הוקירה המכללה הטכנולוגית באר שבע, המציינת בימים אלה את שנת ה-70 להקמתה, את 140 הסטודנטים והסטודנטיות המצטיינים שלה לשנת הלימודים התשפ"ג.
send whatsapp messsage send FB messsage

כ-36 אחוז ממקבלי תעודות ההצטיינות במכללה (51) היו סטודנטיות, המהוות כ-29 אחוז מכלל הסטודנטיות הלומדות בשנתון. 44 מהסטודנטים (כ-31 אחוז מהמצטיינים) קיבלו תעודת הצטיינות יתרה, כ-30 אחוז מהם (13) היו סטודנטיות. 46 הסטודנטים והסטודנטיות המצטיינים יתרה קיבלו פרסים כספיים. 

בטקסים שהתקיימו בימים רביעי וחמישי שעבר, באודיטוריום המכללה הטכנולוגית, השתתפו מלבד מנכ"ל המכללה יעקב דור, קודמו בתפקיד דב תמיר המכהן כיו"ר האסיפה הכללית של המכללה הטכנולוגית וסגן יו"ר הוועד המנהל והמנכ"ל לשעבר של המכללה פרופ' ג'ורג' (אוצו) מרקוביץ ונציגי ארגונים, מפעלים ותעשיות שונות, שכל אחד מהם קיבל מדליה מיוחדת בסימן 70 שנה למכללה הטכנולוגית: מנהלת התוכנית הלאומית להכשרת הנדסאים וטכנאים מוסמכים מיכל תימור, מנהלת תוכנית "עתידים לתעשייה ולהייטק" נעמי ראם תרשיש, ראש מינהלת "עתידים" בצה"ל סא"ל אוריה שמעון, סמנכ"לית משאבי אנוש בחברת "אלביט" לילך ברוקס שלום ומנהל מרכזי "ריאן לתעסוקה" לשילוב קידום והעצמת החברה הערבית בעולם העבודה וההכשרה באזור הדרום מוסא אלקריני.

מנכ"ל המכללה יעקב דור, התייחס בדבריו בטקסים גם למצב הביטחוני הלא פשוט במדינה זה יותר מארבעה חודשים: "אנחנו נמצאים בימים לא פשוטים, כאשר המדינה נמצאת במלחמה. כולנו זוכרים את הנופלים עבור תקומת ישראל, מייחלים לשובם הביתה בשלום של כל חיילי ישראל בכל הגזרות , מתפללים להחלמתם המהירה של כל הפצועים ולשובם במהרה הביתה של כלל החטופים. זה אכן לא הזמן לחגיגות ופסטיבלים, אבל זה בהחלט כן הזמן לעצור לרגע ולהעלות על נס את ההצטיינות שלכם בלימודים. תעודות ההצטיינות שתקבלו כאן הערב הן לא אירוע ברור מאליו; הן מגיעות כתוצאה מהשקעה, התמדה ומאמץ שיטתי של כל אחת ואחד מכם. במכללה הטכנולוגית באר שבע לומד פסיפס של כלל החברה הישראלית, ביניהם 1,700 סטודנטים הלומדים ב-15 מגמות לימוד שונות ובתוכן 23 התמחויות. רק השנה, פתחנו מגמה נוספת של הנדסאי עיצוב תעשייתי שמצטרפת לשלל מגמות בתחום העיצוב. אין הרבה מוסדות שיכולים להתגאות בגיוון כה משמעותי, ואתם זכיתם בכך".

יו"ר האסיפה הכללית של המכללה, דב תמיר: "ב-70 שנות קיומה, שמה המכללה הטכנולוגית דגש על הביחד. היום כולם מדברים על הביחד, אבל אנחנו מיישמים את הביחד כבר עשרות בשנים. עולים וותיקים, דתיים וחילוניים, נשים וגברים, יהודים וערבים, בלימודי יום ובלימודי ערב. תעודת הסטודנט מאחדת את כולם. במכללה פעילים בית כנסת וחדר תפילה לבני דת האסלאם. המכללה הטכנולוגית באר שבע, הוותיקה והמעוטרת במדינת ישראל, משמשת דוגמה ללומדיה ולחברה כולה. מקומות העבודה מאירים לכם את הדרך לתעסוקה איכותית. בקיצור, מחכים לכם".
 

 

זה אכן לא הזמן לחגיגות ופסטיבלים, אבל זה בהחלט כן הזמן לעצור לרגע ולהעלות על נס את ההצטיינות שלכם בלימודים.

דיקאנית הסטודנטים וראש המכינות במכללה הטכנולוגית, לירון זינו, שהנחתה את הטקסים: "אנחנו נמצאים בתקופה מאתגרת ורבת תהפוכות, ובהחלט לא בימים רגילים. סטודנטים ובוגרים רבים של המכללה גויסו למילואים, והיו לצערנו הרב, גם פגיעות בנפש. לא מעט מהסטודנטים והבוגרים, גם מבני העדה הבדואית, התמודדו ומתמודדים עם קשיים בלתי מבוטלים. למרות ואולי בגלל זה, אנחנו סבורים שיש לשמור על שגרה מבורכת כלשהי, הן בלימודים היומיומיים והן בהוקרה השנתית לסטודנטים ולסטודנטיות המצטיינים והמצטיינות. השנה, זכיתם אתם להוביל את המגמות השונות במכללה, ועל כך גאוותנו".

כתבות נוספות למקרה שפספסת...