(שמעון) בוקר טוב לבאר שבע

הוא מתגורר 62 שנה בבית בו גדל בנווה נוי ומזה 35 שנה עושה למען העיר באר שבע: שמעון בוקר, סגן ראש העיר במועצה היוצאת, מאמין שתקום מועצה טובה, בה לרשימתו ייצוג נכבד שיתרום לשגשוגה של בירת הנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
בפתח מטהו בעיר העתיקה: שמעון בוקר (צילום: חדשות באר שבע והנגב)

שמעון בוקר, המתמודד בראש רשימת ח'-64 מנדטים למחנה לאומי למועצת העיר באר שבע, בתמיכת הליכוד, נמצא בימים אלה בישורת האחרונה של המרוץ, שכבר נדחה פעמיים בעקבות המלחמה. הוא לא אדם שהקשיים שבדרך יעצרו בעדו, להיפך: בשעות בוקר אנחנו פוגשים אותו כשהוא בלהט העשייה – מתאם בין הפעילים, מוודא שפתקי ההצבעה הגיעו מהדפוס, מדרבן תומכים וגם – עוזר למי שפונים אליו. 

הוא סגן ראש עיריית באר שבע ללא שכר, שלשכתו פתוחה תמיד וכאשר אינו מקבל בה קהל, ניתן לפגוש בו בעיר העתיקה, בשכונות הוותיקות או בפגישות עם חברי כנסת ושרים של הליכוד, אצלם יש לו דלת פתוחה.
 


אני לא בא לעיריית באר שבע בשביל התואר או בשביל התפקיד. אני מגיע בשביל הציבור, לעשות לטובת תושבי העיר. אם הציבור ייתן לרשימה שלנו את קולו, נוכל להשפיע הרבה יותר. לעשות עוד בשביל תושבי העיר
 


את דרכו הציבורית החל לפני 35 שנה עת היה מנהל מנגנון בעיריית באר שבע. אחיו, אלי בוקר יבל''א, היה סגן ראש עיריית באר שבע בימי ראש העיר יצחק רגר ז''ל. ''אני בא ממשפחה בית''רית, שעלתה לבאר שבע. אני גר 62 שנה באותו בית בשכונת נווה נוי. אנחנו 10 אחים, 9 בנים ובת, שגדלנו כאן ואוהבים את באר שבע מכל הלב, כל אחד מאיתנו תורם בדרכו למען העיר ולשגשוגה''.

 

כנסו, שבו: בוקר זמין לציבור תמיד  (צילום: חדשות באר שבע והנגב)

עם אחיך אלי אתה מתייעץ? הוא נותן לך עצות?
''כל הזמן. אחי יזם בזמנו את המסלול הירוק, שצמצם את הבירוקרטיה בכל הקשור לבניה. באו מכל הארץ ללמוד מבאר שבע איך מיישמים מסלול ירוק. זה היה סיפור הצלחה שתרם רבות לפיתוחה של העיר. זה אחד הנושאים שאני מבקש לקדם. כיום, פשוט משגעים בבירוקרטיה את כל מי שורצה לבנות או לפתוח עסק ואני אומר – בואו נפשט דברים. בואו נקל. בואו נסמוך על אנשי מקצוע שיוכיחו שהם אמינים ונזרז הליכים''.

איזה אתגרים אתה רואה בקדנציה הקרובה? במה תבקש להתרכז?
''בסופו של דבר, תושבים בבאר שבע ובכל מקום בארץ רוצים ביטחון, פרנסה ואיכות חיים. אני מבקש לפעול למען הקמתן של כיתות כוננות, 20 כיתות כוננות שכונתיות, בשכר, לא בהתנדבות. חבר'ה קרביים שידעו לתת מענה לכל אירוע ולהקנות ביטחון לתושבים. זה לא סוד, הייתי אחד המתנגדים להיטל השמירה ואני חושב שצריך לטפל בביטחון בעיר, בכל העיר, באמצעות כוחות מקצועיים ולא מתנדבים שהיום יכולים להגיע ומחר צצה בעיה והם לא יכולים להגיע''.

עד כמה הפוליטיקה הארצית משפיעה על זו המקומית?
''היא משפיעה. אני היום אומר – כן לליכוד, לא לפילוג. היום עלינו ללכת יחד, לשאוף להקים קואליציה כמה שיותר גדולה, בלי להסתכל על ימין או שמאל. יש לנו ראש עיר מצוין, חייבים להקים מועצה מגוונת, שתשקף את כל התושבים כולם. חייבים לעבוד ביחד, למען העיר ולטובת העיר''.

''כאיש ליכוד, העומד בראש הסניף המקומי וכסגן יו''ר הליכוד העולמי, יש לי דלת פתוחה אצל חברי כנסת ושרים. במישור המקומי, זה מאוד חשוב. האפשרות להגיע לירושלים ולפגוש תוך יום את השרים הרלוונטיים''.

''שתבין: אני לא בא לעיריית באר שבע בשביל התואר או בשביל התפקיד. אני מגיע בשביל הציבור, לעשות לטובת תושבי העיר. אם הציבור ייתן לרשימה שלנו את קולו, נוכל להשפיע הרבה יותר. לעשות עוד בשביל תושבי העיר''.

 

משרת את הציבור מזה 35 שנה: בוקר בעיריית באר שבע  (צילום: חדשות באר שבע והנגב)

מה אתה מבקש לשנות?
''זה לא סוד שבבאר שבע יש הגירה שלילית. איך זה שעוד לא הגענו ל-300,000 תושבים? יש סוגיות של תעסוקה, של ביטחון, של פרנסה. נכון, יש פה סטודנטים והם קהל חשוב, אבל היום הם פה ואחרי תום הלימודים עוזבים את העיר. אני מבקש להתרכז בתושבי העיר. חניה חינם לתושבים. תושב באר שבע לא צריך לשלם על חניה. זה נושא שיכול לסייע רבות לעיר העתיקה.

''דלתי פתוחה תמיד לסוחרים בעיר העתיקה. לתושבי השכונות הוותיקות. אני חושב שאיש ציבור צריך להיות נגיש לציבור. בזמנו, הבאתי את טרנר לפרלמנטים של ימי שישי, לפגוש את התושבים. אדם צריך אותי או צריך נבחר ציבור אחר, הוא לא צריך לעבור 3 מאבטחים ו-4 מזכירות. אני רואה עצמי כמשרת ציבור, כשליח של הציבור. אליי מתקשרים ומדברים על מה שמציק. כולנו, כאנשי ציבור, צריכים להיות זמינים בדרך בלתי אמצעית''.

 

בשטח: מתמודד בבחירות מתוך רצון לתרום ולעשות  (צילום: חדשות באר שבע והנגב)

ומועצה מגוונת אמורה לשנות את המצב הנוכחי?
''ברגע שיש ריבוי דעות וריבוי קולות במועצה, מקשיבים לכולם, יש השפעה ויש שיח. אני מאמין שהמועצה הבאה תהיה מגוונת וזה יהיה המצב''.

''יש המון יוזמות שקידמתי בבאר שבע. שכונת פארק הנחל הייתה תקועה, סייעתי לקדם ולהתיר חסמים. שלב ב' של שדרות רגר. אם הציבור ייתן לנו את קולו, נוכל להשפיע יותר לטובתו ולטובת באר שבע. שתבין: באר שבע היא העתיד של ישראל והפתרון לבעיות של ישראל. באר שבע נמצאת במרכז הגאוגרפי. תל אביב עמוסה, לא יכולה להכניס אפילו סיכה. העתיד נמצא כאן''.

 

לשכתו בעיריה: מקשיב ועוזר, מכל הלב  (צילום: חדשות באר שבע והנגב)

דיברת על הגירה שלילית ואחת הסיבות לעזיבה של באר שבעים לטובת אופקים אלה חוקי הנגב, שבוטלו. המציאות הנוכחית, עם התקציב המרסן והקיצוצים הרוחביים, אתה  רואה בכלל אפשרות למימושן?
''כן. כי כל שקל שהמדינה תשקיע בבאר שבע, יחזור אליה פי כמה. אני מאמין שהנושא יקודם בקרוב. כך מאמין ראש הממשלה וגם שר האוצר יודע זאת''.

אנחנו פחות משבועיים לבחירות, שכבר נדחו פעמיים. מהי תחושתך?
''אני אופטימי. יש לי תחושה מצוינת. אנחנו נעשה דברים טובים למען הציבור. באר שבע תתחזק ותהיה לנו מועצה טובה לעיר. כפי שאני אומר: כן לליכוד, לא לפילוג – כולנו נעשה ביחד ונצליח''.