''סוהר, קח כסף, תבריח סמים לכלא באר שבע''

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד מוחמד דלק (24) מתל אביב ויורם שרבטוב (21) מאופקים, לאחר ששיחדו סוהר במטרה שיבריח סמים לכלא
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by Stay Regular from Pixabay

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אביב דמרי, מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) עולה כי במהלך תקופת מעצרו של דלק בבית הסוהר "אוהלי קידר" הוא פנה אל אחד הסוהרים במקום והציע לו להכניס אל כותלי הכלא קופסת סיגריות בתמורה ל 10,000 שקלים. הסוהר השיב לו: "מה פתאום. זה אסור" ודלק השיב לו: "תחשוב על זה". הסוהר דיווח אודות תוכן הפנייה לממונים עליו וכל המשך פעילותו הייתה בהסכמת הממונים ובתאום מלא עמם.
 


 במועד שסוכם בין השניים מסר שרטוב לסוהר  10,000 שקלים במזומן וכן שקית של טבק סיגריות, המכילה חשיש. לפתע הגיעו כוחות המשטרה לצורך מעצרו של  שרטוב שהחל במנוסה, עד שנעצר במקום


ב-8 בינואר,  בשעות הצהריים פנה דלק אל הסוהר בניסיון לשכנע אותו לבצע הברחה לכלא, בציינו כי מדובר בקופסת סיגריות סגורה ואטומה "כמו קופסת סיגריות חדשה" בתוכה יהיו עוד כמה דברים, ושאין לו מה לפחד. מספר שעות לאחר ציין דלק בפני הסוהר כי בקופסת הסיגריות יהיה חשיש, וכי על הסוהר להחביא את הקופסא בתחתון או בכיס, והדבר לא יצפצף ולא יראה בבדיקת השיקוף. 

בתגובה אמר הסוהר כי הוא מפחד ודלק אמר לו שיחשוב על זה כי מדובר ברווח של 10,000 שקלים. לאחר השיחה בין השניים שוחח דלק עם הסוהר במספר הזדמנויות, וניסה לשכנעו להוציא אל הפועל את תוכניתו, תוך שהוא מציין כי "יעשה את זה ויראה שזה קל". בסופו של יום הסכים הסוהר לבצע את ההברחה והעביר את מספר הטלפון שלו לדלק שימסור לאיש הקשר שלו.

מספר ימים לאחר שוחח הסוהר עם שרטוב והשניים קבעו כי יפגשו בתחנת הרכבת בבאר שבע, על מנת ששרטוב יעביר לו את קופסת הסיגריות ויתר הדברים. במועד שסוכם בין השניים מסר שרטוב לסוהר  10,000 שקלים במזומן וכן שקית של טבק סיגריות, המכילה חשיש. לפתע הגיעו כוחות המשטרה לצורך מעצרו של  שרטוב שהחל במנוסה, עד שנעצר במקום.

בבקשת המעצר שהוגשה במקביל ציין עו"ד דמרי כי: “ מעשי המשיבים מלמדים על תעוזה רבה, תחכום והעדר מורא מהחוק, כאשר את העבירות דנן מבצע משיב 1 בהיותו עציר מתוך כותלי הכלא, ומכאן נגזרת מסוכנותו הגבוהה לציבור.” לדלק ושרטוב יוחסו עבירות של מתן שוחד ויצוא, יבוא, מסחר והספקה.