נהגה שיכורה ומסוממת, דרסה למוות הולכת רגל: כתב אישום חמור נגד תושבת ערד

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד קרין איבגי (47) מערד, בגין המתה בקלות דעת לאחר שנהגה תחת השפעת אלכוהול וסמים, וגרמה למותה של הולכת רגל ולפציעת של הולכת רגל נוספת
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת התאונה בערד (צילום: דוברות המשטרה)

מכתב האישום שהגיש עו"ד דרור שטורק, מפרקליטות מחוז דרום עולה כי לפני כשבועיים נהגה איבגי ברכבה ברחובות ערד בהיותה שיכורה, וכשבגופה ריכוז של סם מסוג פנטניל. באותה העת ניר אבוחצירה ז"ל והולכת רגל נוספת חצו את הכביש בכיוון נסיעתה של איבגי. למרות שהמקום היה מואר ולאיבגי היה שדה ראיה, היא כלל לא הגיבה לחציית השתיים ופגעה עם רכבה במנוחה ובנפגעת, אשר בשלב זה הספיקו להגיע לאזור מרכז הכביש.
 


מסוכנותה של המשיבה נובעת ממעשיה, כאשר למרות היותה שיכורה עקב צריכת סם מסוכן היא נהגה ברכבה בכביש עירוני, ופגעה עם רכבה בהולכות הרגל ובכך גרמה למותה
  

כתוצאה מהתאונה, המנוחה הועפה קדימה ונחבלה חבלות קשות ביותר בראש ובעמוד השדרה. הנפגעת, אשר נחבלה כתוצאה מהתאונה, נפלה על הכביש במקום התאונה. מיד לאחר התאונה, עזבה איבגי את זירת התאונה עם רכבה תוך שהיא ממשיכה בנהיגה רציפה לכיוון ביתה, ובשום שלב לא הזעיקה עזרה. הנפגעת ועוברת אורח שהזדמנה למקום הזעיקו את כוחות ההצלה, שנאלצו לקבוע את מותה של המנוחה.

לאחר שאיבגי הגיעה לביתה והבחינה בנזקים שנגרמו לרכבה היא יצרה קשר עם גיסה אמרה לו שעשתה תאונה והיא לא יודעת אם פגעה בחיה או בן אדם ושאלה אותו, האם היא תוכל להסתיר את רכבה במקום עבודתו. לאחר הזמינה איבגי מונית למקום בו שהתה באותה העת, וכן ביקשה שלא יעדכנו את המשטרה, כי ביקשה להזמין מונית כאמור.

במקביל, הוגשה בקשה לפסילת רישיון הנהיגה וכן בקשת מעצר עד תום ההליכים במסגרתה ציין עו"ד שטורק כי: "... מסוכנותה של המשיבה נובעת ממעשיה, כאשר למרות היותה שיכורה עקב צריכת סם מסוכן היא נהגה ברכבה בכביש עירוני, ופגעה עם רכבה בהולכות הרגל ובכך גרמה למותה של המנוחה ולחבלה של הנפגעת, נשים צעירות ותמימות, אשר בסך הכל ביקשו לחצות כביש. מסוכנותה של המשיבה גוברת גם לאור הודאתה כי היא נוהגת להשתמש בסם מסוכן מסוג קוקאין."

לאיבגי יוחסו עבירות של המתה בקלות דעת, הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה בשכרות וניסיון לשיבוש מהלכי משפט.