עיריית טירה מושבתת בעקבות הירי בתושב העיר בבאר שבע

מורשיד עבד אלחי נורה בבאר שבע על ידי שוטרים, לאחר שהתפרע ברחוב הצבי וניסה לחטוף נשק. בעיריית טירה אומרים: ''הוא לא היווה סכנה''
send whatsapp messsage send FB messsage
מורשיד עבד אלחי (צילום ללא קרדיט), זירת הירי (צילום: אלין חביב)

עיריית טירה הודיעה היום, רביעי, על פתיחה בשביתה כללית בעקבות מותו של מורשיד עבד אלחי, אשר נורה למוות על ידי שוטרים לאחר שהתפרע ברחוב הצבי, בשכונה ה' בבאר שבע.

ביום שני, לפנות בוקר, התקבל דיווח במשטרה על אדם שצעק "אללה אכבר", תוך שהוא מתפרע ותוקף אזרחים ברחוב הצבי, בסמוך לצומת עם דרך מצדה. שוטרים מתחנת באר שבע הגיעו למקום וטענו כי עבד אלחי תקף אותם אותם וניסה לחטוף נשק מאחר מהם. 

במהלך המעצר השוטרים ביצעו שימוש בטייזר, אך לטענת הכוח, עבד אלחי המשיך להתפרע. השוטרים  ביצעו ירי אזהרה לאוויר ולאחר מכן, על פי הטענה, לעבר רגליו. עבד אלחי נעצר והועבר לטיפול רפואי, במהלכו נקבע מותו.

על פי בירור ראשוני,  קודם למקרה בבאר שבע, עבד אלחי איים לשים קץ לחייו ונעצר על ידי ניידות תנועה, אך באזור בית החולים סורוקה נמלט מהשוטרים והגיע לרחוב הצבי, שם בוצע הירי כנגדו.

עיריית טירה הודיעה היום כי נשקלת פניה לבית המשפט, על מנת לפתוח בחקירה במידה והמשטרה לא תחקור את המקרה ותפרסם את העובדות והראיות לציבור: "אנו רואים בפעולה זו, המוכיחה את ששיערנו, דוגמא לקלות ההחלטה להרוג אזרחים ערבים והמצאת עובדות, תוך תמיכה ישירה ומתן חסינות מצד השר לבטחון לאומי, בן גביר. בכך נשקפת סכנה לנו ולכלל האזרחים הערבים במדינה".

זה אינו המקרה הראשון בו נורה למוות אזרח ערבי הנגב על ידי כוחות הביטחון. בשבת  נורה למוות ג'ומעה אלדנפירי, בן 18, על ידי חבר כיתת הכוננות ביישוב רתמים. אלדנפירי, עם שניים מחבריו, פרצו ליישוב. אלדנפירי נתפס ונאזק, אך על פי דיווח המשטרה, השתחרר מהאזיקים ואיים על חבר כיתת הכוננות, שירה לעברו בתגובה. אביו של אלדנפירי, ג'מיל, טוען כי בנו נורה מאחור.