מקומם: סטודנטית בבן גוריון שיבחה את טבח ה-7.10 ונידונה רק לנזיפה

בבן גוריון דורשים להחמיר בעונשה של הסטודנטית - ומבקרים את החלטת ועדת המשמעת לגזור נזיפה ועבודות למען הקהילה
send whatsapp messsage send FB messsage
מראות הטבח בבארי (צילום: יואב קרן / CC BY 3.0)

האוניברסיטה תערער על קולת העונש של הסטונדטית ששבחה את הטבח בנגב: ביום בחמישי האחרון ועדת המשמעת באוניברסיטת בן גוריון דנה בעניין סטודנטית אשר פרסמה ברשתות החברתיות התייחסות לא ראויה ואף מזעזעת בעניין טבח 7.10. ועדת המשמעת רשמה לה נזיפה חמורה ו-40 שעות עבודה לטובת הקהילה.  
 


הנהלת אוניברסיטת בן-גוריון מגנה בכל תוקף את האופן בו הסטודנטית התייחסה לטבח הנוראי ב-7.10 ברשתות החברתיות. אין כאן מקום לנרטיבים או להקשר – מדובר ברצח ובפשעים נגד האנושות שבוצעו ע"י חמאס ושותפיהם
 ‘’אמנם הסטודנטית נמצאה אשמה אך לטעמנו העונש לא היה מספיק חמור. על אף שהסטודנטים התנצלה האוניברסיטה תגיש ערעור על העונש'', אומרים הבוקר, ראשון, באוניברסיטה.

‘’הנהלת אוניברסיטת בן-גוריון מגנה בכל תוקף את האופן בו הסטודנטית התייחסה לטבח הנוראי ב-7.10 ברשתות החברתיות. אין כאן מקום לנרטיבים או להקשר – מדובר ברצח ובפשעים נגד האנושות שבוצעו ע"י חמאס ושותפיהם. כל דרך אחרת להציג זאת היא שקר ואין מקום להפצת "פייק ניוז" ע"י מי מקהילת האוניברסיטה'' נמסר הבוקר בתגובה רשמית לקולת העונש.

‘’האוניברסיטה לא תכיל ולא תפגין סובלנות כלפי שום סוג של תמיכה בטרור, במעשי הרצח הנוראיים של ה-7.10 או גילויי גזענות, והיא תטפל במקרים כאלה במלוא החומרה.
האוניברסיטה מתקשה לחיות עם גזר הדין המקל. למרות האמון המלא שיש בחברי ועדת המשמעת, בכוונת האוניברסיטה להגיש ערעור ולבקש עונש חמור יותר''.

על פי גורמים באוניברסיטה, אמנם וועדת המשמעת עצמאית בקביעת העונשים, אך במקרה חמור כמו זה, ציפו כי הסטודנטית תושעה לפחות מלימודיה. הסטודנטית, יש לציין, מחקה את הפוסט והתנצלה בפני חבריה.