מרכז חדשנות בעלות 15 מיליון ש' יוקם בבאר שבע

השותפים מבטיחים: ''צופים כי הקמת המרכז החדש תספק מאות מקומות עבודה חדשים בנגב, כ- 120 מיזמים חדשים יוקמו, מאות יזמים יזכו לסיוע''
send whatsapp messsage send FB messsage
מייסדי המרכז (צילום: יח''צ)

מרכז החדשנות הוקם על מנת למקד מאמצים במציאת פתרונות ולהתמודד עם האתגרים של תהליכי המידבור הגלובליים והקושי במחייה בסביבה מדברית או מרוחקת. פעילותו של המרכז תתפרס על כלל מרחבי הנגב והערבה. 

באמצעות היכולות המקצועיות, הידע והניסיון של הגופים המפעילים אותו, המרכז יפעל לקידום מיזמים, חוקרים, סטודנטים ויזמים,  לטובת פיתוח טכנולוגיות פורצות דרך, הקמת חברות חדשות וחיזוק תשתית ההייטק באזור הדרום. הארגונים  שחברו להקמת המרכז הם קרן מיראז' ישראל, חממת InNegev, המכון הישראלי לחדשנות, אוניברסיטת בן גוריון, קבוצת 19, קרן ותוכנית Fusion ותאגיד נטפים.

לצורך הקמת המרכז גובשה תוכנית רחבה, המבוססת על היכרות עמוקה עם צרכי היזמים, העוגנים האזוריים והאתגרים הגלובליים של מדינות וארגונים. התוכנית כוללת פעילות מקיפה ומעמיקה של של שלב ה"רעיונאות" ה-ideation, שילוב טכנולוגיות מהאקדמיה, עבודה עם אנשי תעשייה מובילים ושותפים עסקיים אזוריים ותוכניות האצה ומנטורינג. 

אל כל אלה תצטרף פעילות של קידום תעסוקת ההייטק בנגב בהובלת קבוצת 19 אשר לה ניסיון רב ביצירת תעסוקה בנגב ובגליל, הפעילות תחבר בין מועמדים ומעסיקים ותהווה "מדריך לנוסע" בגלקסיה, עבור כל תושבי הנגב המעוניינים להשתלב בתעשיית ההייטק.

ד"ר יהודית זילברשטיין, מנהלת המרכז: "אני שמחה על ההזדמנות להצטרף לקבוצת שותפים ערכית ומקצועית בעשייה המשותפת לקידום הנגב ומימוש הפוטנציאל של הנגב בתחום הדזרטק והאקלים ולקדם תעסוקה איכותית במקצועות טכנולוגיים נדרשים ומובילים. אני רואה בזה כשליחות בתקופה  המאתגרת הזאת."