יוצאות 7000 דירות בהנחה ואפילו לא אחת בנגב

עם עדיפות למשרתי מילואים פעילים: משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל פתחו הבוקר את ההגרלה לדירה בהנחה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: JASON GOH / PIXABAY

הבוקר, שלישי, נפתחה ההרשמה להגרלה של ''דירה בהנחה'' במסגרתה יוגרלו כ-7,000 יחידות דיור ב-16 יישובים ברחבי הארץ, אף אחד מהם לא בנגב. היישובים שייהנו הכי הרבה הם קריית גת (עם 2,666 יחידות דיור)  ואלעד (בה יוצעו 931 יחידות דיור). 

הזכאים להירשם הם כל חסרי הדירה בעלי אישור זכאות בתוקף. כפי שהיה בהגרלות קודמות, באפשרות הזכאים להירשם לשלוש ערים, ולכלל ההגרלות בערים אלו. כמו כן, אין חשיבות למועד ההרשמה להגרלה במהלך ימי ההרשמה. עם זאת, אף אחד מהדירות אינה ממוקמת במה שנקרא ‘’איזור ביקוש'' - דהיינו איזורים עמידים עם אפשרויות תעסוקה ורמות שכר גבוהות. ההגרלה הנוכחית תתן עדיפות למשרתי המילואים, למשפחות ולילדים נכים.  תוצאות ההגרלה צפויות להימסר לזוכים במהלך חודש מרץ 2024.

מנהל רשות מקרקעי ישראל, יעקב קוינט: "רגע לפני סיום שנת 2023 אנו פותחים הגרלה נוספת של מסלול "דירה בהנחה", במסגרתה כ-7000 משפחות וצעירים נוספים יזכו להנחה של מאות אלפי ש"ח שתאפשר להם לממש את חלומם להקים בית בבעלותם בישראל. למרות האתגרים הרבים בהם נמצאת המדינה, אנו שמחים לבשר כי רשות מקרקעי ישראל הגדילה גם השנה את היצע הקרקעות למגורים בעשרות אלפי יחידות דיור ובכך תמשיך את מגמת ירידת המחירים".

על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות. ניתן להנפיק את האישור באופן מקוון דרך אתר התכנית  בנוסף במידת הצורך ניתן גם להירשם מרחוק באמצעות טפסים מקוונים באתרי החברות או דרך מוקדי השירות של חברות ההרשמה לסיוע בדיור. האפשרות להנפיק אישור זכאות תהיה פתוחה עד ליום שני ה-22.1, י"ב בשבט, ולאחר מכן לא תתאפשר הנפקה עד לסגירת ההרשמה להגרלה.

ליצירת קשר עם חברות ההרשמה:

אלונים (מחברת Mgroup): 2850*.
מילגם: 6078*.
עמידר: 6266*.
עלות הנפקת אישור הזכאות לתוכניות "דירה בהנחה" - 240 ₪. הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, והאישור תקף לשנה, אם אישור הזכאות בתוקף, אין צורך להנפיק שוב.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...