סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון טובול, הדליק נרות חנוכה בעזה (תיעוד)

בחוץ נשמעים קולות נפץ, בתוך המבנה יושבים חיילים, מדליקים נרות חנוכה: ''אנחנו בעזה, הלב בבאר שבע'', אומר טובול
send whatsapp messsage send FB messsage
שמעון טובול. הדלקת נרות בעזה (צילום: עצמי) וידאו: ד''ש מזירת הלחימה (צילום: עצמי)

‘’גוייסתי למילואים ביום הראשון למלחמה, באותה שבת מרה - ומאז אני בחטיבה'', מספר סגן ראש עיריית באר שבע, שמעון טובול, אשר השבוע זכה במצווה מיוחדת במינה: יחד עם חיילי הפלוגה שלו, הדליק נר חנוכה בבית חאנון, בצפון רצועת עזה. ‘’זאת הייתה חוויה מיוחדת במינה, במציאות הלחימה ועם כל הסמליות שיש לחג החנוכה. מצאנו את המקום בו נוכל להדליק נרות בביטחון והבאנו את חג האורים גם למקום הזה, בעיצומם של הקרבות''.

המלחמה פרצה, כאשר טובול, העומד בראש רשימת ‘’גשר'' למועצת העיר היה בעיצומה של מערכת הבחירות המקומיות. עבורו ועבור כל המועמדים האחרים - הכל עצר. חלק גוייסו למילואים, אחרים מצאו עצמם מגוייסים לתפקידיהם האזרחיים במתכונת חירום - מאחר וכלל המערכת הציבורית בבאר שבע נרתמה לכלל המשימות - מקליטת פצועים, סיוע למשפחות, טיפול באוכלוסיה ועוד. הפוליטיקה נשכחה. טובול הוזעק לפלוגה שלו בגבעתי כבר ביום הראשון למלחמה. ‘’כשיש צו גיוס למילואים אין שאלה בכלל. אני חושב שכך זה אצל כל עם ישראל''.

הפלוגה שלו נעה בין שתי נקודות רגישות, על פי הצורך - איזור חברון ורצועת עזה. עד כה, הספיקו אנשי הפלוגה להשתתף בעשרות מעצרים של מבוקשים, גם בזירה הקשה של צפון הרצועה, תמיד ברוח איתנה. מה שטובול לא שיער, הוא כי יום אחד ידליק נרות חנוכה בעזה. 

כמו כל החיילים, גם שמעון טובול הקליט ד''ש מלב איזור הלחימה: ‘’תושבי באר שבע, אוהבים אתכם ושומרים עליכם. פה הלב ופה כתוב באר שבע''.