שנת הלימודים בבן גוריון תפתח ב-31: ''נעשה התאמות למילואימניקים ומפונים''

אחרי דחיות רבות בגלל המלחמה, שנת הלימודים בבן גוריון תפתח ביום האחרון של 2023 - כשסטודנטים רבים במילואים או מפונים מבתיהם
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: מיכאל יעקובון

בהחלטה משותפת עם צה"ל והאוניברסיטאות האחרות, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב תפתח את שנת הלימודים תשפ"ד ביום האחרון של 2023. 

‘’ההחלטה על פתיחת שנת הלימודים לא היתה קלה. סטודנטים וסטודנטיות רבים עדיין במילואים או מפונים מבתיהם. אך החלטה על דחייה נוספת של שנת הלימודים היתה פוגעת בקהילה הסטודנטיאלית, כמו גם במשק כולו ובעיקר בנגב'', אומרים בבן גוריון.

‘’בשעה קשה זו של מדינת ישראל כולה ושל הנגב בפרט, אנו מבינים כי בתור האוניברסיטה של הנגב, אנו נדרשים לפתוח את שנת הלימודים, למען המשק שמחכה לבוגרים והבוגרות שלנו, למען ההתארגנות לחזרתם של משרתי ומשרתות המילואים, למען אנשי ונשות הקבע, המפונים, המפונות ומשפחותיהם, למען אלה שנפגעו בטבח ה-7 באוקטובר, למען המשכיות המחקר, למען הסטודנטים והסטודנטיות שנשארו בעורף, ולמען הנגב שזקוק לנו עכשיו יותר מתמיד''.

‘’בשבועות האחרונים שקדנו על מתווה מפורט של חזרה ללימודים, בו יעשה שימוש בסל מגוון של התאמות לצד מציאת פתרונות פרטניים לכל מי שעדיין ישרתו במילואים. בימים אלו אנחנו עוסקים בכל הדרוש על מנת להיערך כראוי לפתיחת שנת הלימודים''.

‘’האוניברסיטה מחויבת להצלחת הסטודנטים והסטודנטיות, החוקרים והחוקרות, כמו גם לפיתוח הנגב ולעתיד המדינה כולה. על כן אנו פועלים, עם שאר האוניברסיטאות, לאפשר הוראה ומחקר גם בתקופה המאתגרת והקשה הזו. אנו מבקשים לחזור שוב על מחויבותנו לכלל קהילת הסטודנטים, הסטודנטיות ואנשי ונשות הסגל המגויסים לעשות ככל יכולתנו כדי שאיש לא יישאר מאחור. נמשיך לפעול על מנת שהקמפוסים שלנו יהיו שקטים ובטוחים ויאפשרו ללמוד ולחקור יחד''.