''מטח הרקטות הכבד ביותר לעבר באר שבע'', פגיעה במשאית שהובילה כימיקלים

אזעקה באיזור נרחב בגזרת באר שבע, בשל מטח רקטות, ככל הנראה אחד הגדולים מאז תחילת המלחמה. מדיווחים שהגיעו למערכת, חלקי מיירט פגעו במגרש חניה ובכלי רכב
send whatsapp messsage send FB messsage
מזירת האירוע (צילומים: מתנאל בושרי - שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אזעקה בגזרת באר שבע - בשעה 16:00. על פי דיווחים שהגיעו למערכת, חלקי מיירט נחתו במגרש חניה, מבלי שגרמו לפגיעות בנפש.  צוותי כבאות והצלה מתחנת באר שבע פועלים בזירה בעיר בעקבות פגיעה ישירה במשאית בתוך חניון משאיות כשאחת המשאיות שנפגעו מכילה מי חמצן. בשלב זה מבצעים לוחמי האש טיפול בדליפה של החומר בספיגה ומניעת התפשטות. במקביל מטפלים לוחמי האש בדליפה של סולר ממשאיות סמוכות. האירוע בשליטה מלאה ללא נפגעים.

 ‘’זה רק מראה כמה חשוב לציית להוראות פיקוד העורף'', אומר אחד מעדי הראיה. ‘’היה יירוט, וחלקי המתכת ירדו לאחר מכן. צריך להיות זהירים, אסור להיות שאננים''.

זהו היום השלישי ברציפות בו ארגון חמאס דאע''ש יורה לעבר באר שבע, שנהנתה משלושה שבועות של שקט. אתמול, שלישי, הייתה אזעקה סמוך לשעה 6:30 בבוקר ולמרות הירי, הוחלט לקיים יום לימודים רגיל במערכת החינוך. הערב, האזעקה תפסה רבים בדרכם חזקה מהעבודה או בעת שהיו בקניות. ‘’רצנו לממ''ד של קריית הממשלה'', מספרת רחל, שבדיוק ירדה מביקור בקופת החולים. ‘’בלי לחץ. אבל מקפידה להתמגן כשיש אזעקה. לא נותנת לזבלים האלה לקלקל לנו את החיים''.

 

חלק ממיירט נפל במרפסת בניין משרדים (צילום סלולרי)‘’אחרי האזעקה, אנשים בורחים הביתה''

בעלי עסקים בבאר שבע מדווחים, כי אחרי כל אזעקה הרחובות מתרוקנים והלקוחות כבר לא מגיעים. אמנם באר שבע נמצאת לכאורה, על פי הגדרות פיקוד העורף, בפעילות מלאה של עיר ‘’ירוקה'', אבל כל אזעקה מטילה מורא על התושבים, שחיים בשגרת חירום. בעלי עסקים אומרים, כי מתווה הסיוע הוא ‘’על הנייר בלבד'': ‘’זה לא כמו בקורונה, זה תהליך מתיש ובסוף מעטים בכלל זכאים לסיוע. במקום זה, מציעים לנו הלוואות, שזה ממש לקבור את העסק. אנחנו צריכים סיוע, בממשלה צריכים לראות מעבר לכספים קואליציוניים, יש פה עסקים בסכנת קריסה''.