אופליה רויטמן, רעייתו של הקטור, שוחררה מהשבי בעזה

רויטמן נחטפה מקיבוץ ניר עוז במתקפת הטרור והערב משפחתה התבשרה: ''היא בדרך לישראל''
send whatsapp messsage send FB messsage
אופליה והקטור רויטמן (צילום: אלבום משפחתי)

סוף מרגש לסיפור הקשה: אופליה רויטמן מקיבוץ ניר עוז, היא אחת מעשרת המשוחררות משבי החמאס, אחרי 53 ימים. בעלה הקטור רויטמן  נפצע בטיול ואושפז מספר ימים לפני שאשתו אופליה נחטפה מביתה. הקטור אושפז בבית החולים השיקומי עדי נגב - נחלת ערן ובעקבות כך ניצל מאותה שבת נוראית. אישתו אופליה חזרה לביתה בין הביקורים של בעלה בכפר השיקומי ונחטפה על ידי מחבלי החמאס . ההודעה האחרונה שקיבלו בני המשפחה ממנה היא "הם פה, הם פה" ומאז נותק איתה הקשר. במהלך מספר שבועות היא הוגדרה נעדרת עד שהודיעו למשפחה שהיא חטופה.

לאחר חודש וחצי בשיקום הקטור שוחרר ונפרד מהצוות במרכז הרפואי לשיקום ב"עדי נגב - נחלת ערן". בדברי הפרידה המרגשים שלו הביע הקטור את תודתו והערכתו למקום שהיה לו בית בימים בהם ביתו בקיבוץ נהרס, והבטיח שהביקור הראשון שיערוך עם אשתו כשתחזור מהשבי יהיה למרכז הרפואי.

 

אופליה רויטמן (צילום: אלבום משפחתי)בבוקר 7 באוקטובר, כשהחלו האזעקות גם בנחל עוז, אופליה רויטמן בת 77, שהתה לבדה בביתה, כיוון שבעלה הקטור היה מאושפז באותה עת בביה"ח השיקומי עדי נגב- נחלת ערן. היא נכנסה מיד לממ"ד, כמו יתר תושבי הקיבוץ. היא שוחחה עם בעלה באותו בוקר, כשעוד חשבו שמדובר רק במתקפת טילים. לאחר מכן אופליה כתבה לילדיה "אני שומעת רעשים בחוץ ונראה לי ששברו חלון בבית",  ומאז כבר נותק איתה הקשר.

שבועיים בלבד לפני אותה שבת שחורה טסה אופליה יחד עם הקטור בעלה לקרקוב שבפולין, שם נפל ולאחר מכן אושפז בבית החולים השיקומי עדי נגב. בכל יום מהרגע שהקטור אושפז אישתו אופליה הייתה מגיעה לבקרו. ביום ה 7 לאוקטובר היא לא הספיקה לנסוע לבקרו. רק בשבוע שעבר נפרד הקטור מהצוות הרפואי והשתחרר מהשיקום לאחר חודש וחצי, והערב, לאחר 52 יום אופליה השתחררה משבי החמאס והם סוף סוף יתאחדו.

בשבוע שעבר כאשר סיים את השיקום נפרד הקטור מהצוות במרכז השיקום, בדברי פרידה מרגשים בהם הביע את תודתו והערכתו למקום שהיה לו בית בימים בהם ביתו בקיבוץ נהרס, והבטיח שהביקור הראשון שיערוך עם אשתו כשתחזור מהשבי יהיה למרכז הרפואי.

אבי וורצמן מנכ"ל הכפר השיקומי עדי נגב - נחלת ערן:  "אנו שמחים ונרגשים מאוד על שחרורה של אופליה וחזרתה לחיק משפחתה ומחכים לארח אותם אצלנו בכפר. יחד עם כל עם ישראל אנחנו ממתינים בכיליון עיניים לחזרתם של שאר החטופים"