מיה רגב, ממשוחררי השבי העזתי, הגיעה הערב לסורוקה (תיעוד)

מיה, שנחטפה במסיבה ברעים, תטופל בסורוקה בשל פציעתה. יחד איתה שוחררו עוד 12 ילדים ונשים
send whatsapp messsage send FB messsage
המחלקה המבודדת עבור מיה רגב ונמשפחתה (צילום: סורוקה)

13 חטופים נוספים, ישראלים וארבעה אזרחים זרים שוחררו הערב, מוצאי שבת, מהשבי של חמאס דאע''ש. בין החטופים, מיה רגב שהגיעה במצב רפואי מורכב ופונתה לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה. 

מיה רגב, בת 21, היא תושבת הרצליה. היא הראשונה מבין החטופים ממסיבת הטבע ברעים שמשתחררת מהשבי של ארגון הטרור. היא נחטפה ביחד עם אחיה איתי מפסטיבל “נובה”.  אחיה איתי לא שוחרר, בנגיד להסכם שארגון הטרור חתם מול ישראל.  בבית החולים סורוקה הוכן בעבורה חדר מבודד.

הגעת החטופים למעבר רפיח התרחשה אחרי שעות של עיכובים. על הטיפול ברגב אומרים הערב בסורוקה כי ‘’כמו תמיד, סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי נענה לאתגר הלאומי ואנו נרגשים מהזכות לטפל בשבות ובשבים ולהעניק להם את המעטפת הרפואית והמקצועית הנדרשת בהתאם למצבם, בתנאים המתאימים והטובים ביותר''.

‘’הטיפול ניתן במתחם ייעודי ומבודד שהוכשר לקבלתם בהתאם לדרישות על פי נוהל קליטת השבים. המתחם אובזר במכשור הרפואי הנדרש ובציוד אישי שהוכן בערכות ובתיקים אישיים. בתוך המתחם קיימים חדרים נפרדים למטופלים ולבני משפחותיהם המורשים להיכנס, לקבלם, להיות לצידם ולתמוך בהם ברגעים משמעותיים אלו. צוות  רב מקצועי  ייעודי הוכשר לעסוק בטיפול בשבים. צוותי סורוקה מאחלים לכולם בריאות איתנה ומייחלים לחזרתם של כל החטופים''.

12 מהמשוחררים הערב נחטפו מקיבוץ בארי:  שרון ונעם אביגדורי.  נעם אור ואחותו עלמה. הילדות החברות אמילי הנד וחברתה הילה רותם. אמה רעיה רותם נשארה בשבי. נוגה ושירי וייס יהל ונווה שהם, האמא עדי והסבתא ושושן הרן. מיה רגב שנחטפה ממסיבת הטבע. אחיה הקטן איתי נותר בעזה.