13 ילדים ונשים חטופים משתחררים, שר הביטחון הגיע לבסיס חצרים | שידור חי

שר הביטחון גלנט ביקר לפני זמן קצר בבסיס חצרים של חיל האוויר, ועמד מקרוב על היערכות כוחות צה״ל לקליטתם הראשונית של החטופים ששוחררו מהשבי ברצועת עזה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: אלעד מלכה / לע''מ

השר גלנט עבר בין תחנות הקליטה השונות ושוחח עם הצוותים שעתידים לקבל את פניהם של החטופים. שר הביטחון הביע את הערכתו בפני הכוחות על ההכנה המקצועית והרגישה שבוצעה לקראת המבצע. לשר הביטחון התלוו בביקור ראש אכ״א האלוף יניב עשור ויועץ שר הביטחון לנושאי השו״ן אל״מ (במיל׳) ליאור לוטן.

שידור חי ממעבר רפיח (CNN 18)
 

שר הביטחון גלנט אמר בסיום הביקור: "הגעתי לעמוד מקרוב אחר ההכנות של צה"ל לקליטת החטופים. אני מלא התפעלות מהאופן שבו צה"ל נערך, זה מפגין רגישות, זה מפגין תחושה מקצועית מאוד ואני משוכנע שצה"ל שיודע להילחם ידע גם כיצד לטפל במשפחות וכיצד לקלוט אותם״.

״החטופים שלנו נמצאים בשבי החמאס כבר 49 ימים: ילדים וילדות קטנים, נערים ונערות, נשים, גברים, חיילות, חיילים, וגם אנשים מבוגרים יותר ואפילו *ניצולי שואה*. אנחנו נעשה כל מאמץ על מנת להחזיר אותם, לקלוט כמו שצריך את אלה שיגיעו עכשיו במהלך הראשון, ובעיקר לזכור שאנחנו נמשיך להילחם ונעשה כל מאמץ וכל פעולה על מנת להביא לשחרור כל חטופים – גם אלו שלא ישוחררו במסגרת המהלך הזה".