אסיר מת בכלא קציעות, מצב חירום בכלא באר שבע

בשב''ס בודקים את נסיבות מותו של האסיר, מחבל בארגון הפת''ח. בכלא באר שבע אסירים בטחוניים התפרעו, סוהר נפצע
send whatsapp messsage send FB messsage
כלא קציעות בנגב (צילום: יוסי הראשון / CC BY SA 3.0)

לילה לא שקט בשב''ס: אתמול מוצאי שבת, בשעות הלילה, הוכרז מצב חירום בבית המעצר אוהלי קידר, באזור באר שבע,  אחרי שעצורים העלו מזרנים ובגדים באש. סוהרי הביטחון כיבו את השריפה ובהמשך הגיעה ניידת כיבוי אש. בתום כיבוי השריפה, בוצעה השתלטות על תאי העצורים המעורבים: הם הוצאו, נכבלו וטופלו משמעתית ופלילית.

מוקדם יותר, מת בת'אר אבו אסאב בן 38, תושב קלקיליה, מחבל מארגון פת''ח, שנקלט בשב"ס המרצה 25 שנות מאסר בגין ניסיון לרצח, ירי לעבר אנשים, חברות בארגון לא מוכר, קשר לגרימת מוות בכוונה ואימונים צבאיים. נסיבות מותו נבדקות.

שב"ס מסר כי : "אתמול, 18.11, בשעות הלילה, הופעל מצב חירום בבית המעצר אוהלי קידר, באזור באר שבע, בעקבות שריפת מזרנים ובגדים על ידי מספר עצורים הנמצאים באגף. סוהרי וסוהרות הביטחון כיבו את השריפה ובהמשך הגיעה ניידת כיבוי אש. לאחר כיבוי השריפה, בוצעה השתלטות על תאי העצורים המעורבים, הם הוצאו, נכבלו וטופלו משמעתית ופלילית".

‘’סוהר אחד נפגע קל משאיפת עשן. גם בתקופה מורכבת ומאתגרת זו שעוברת על מדינת ישראל, שירות בתי הסוהר לא יאפשר את הפרת הריבונות במתקניו, ויפעל בנחישות, מקצועיות בכלל האמצעים העומדים לרשותו".