סיוט בשכונה ג': ''גנבים התלבשו על הרחוב שלנו''

דיירים ברחוב הסמוך למתנ''ס טאובל מדווחים על רכב לבן, המגיע מדי ערב, ממנו יוצאים חשודים שעוסקים בעיקר בגניבות קטנות: כלי עבודה, אופניים וגם מאפרה
send whatsapp messsage send FB messsage
רחוב הנדיב (גוגל מפות), גנב (איור: סטייבל דייפושן)

מכת גניבות ברחוב הנדיב, בשכונה ג' בבאר שבע. דיירים ברחוב, אשר ביקשו להישאר בעילום שם, מספרים לחדשות באר שבע והנגב, כי מזה כחודש, הם סובלים ממכת פריצות וניסיונות פריצה לבתיהם ולכלי רכב.  ‘’זה קורה על בסיס יומי: מגיע רכב לבן, חונה בשטח הפתוח, יורדים מתוכו אנשים ומחפשים למי לפרוץ. גנבו פה אופניים חשמליים, מברגה, שברו חלון. הם עולים לגגות בתי הקרקע. זה מפחיד. הגשנו תלונות, אך הגנבים ממשיכים להגיע''.

 


‘’ממש מפחיד פה. לאחד השכנים ניסו לגנוב אופנוע והגנב שלף נשק מולו''
 

רחוב הנדיב בשכונה ג', מאחורי מתנ''ס טאובל, פונה בחלקו אל שטח פתוח, ממנו קל להיעלם אל תוך החשיכה, דפוס פעולה המוכר ממכת פריצות בשכונות אחרות (פלח 5, נווה נוי, רמות ועוד). ‘’לא פרצו ממש לתוך הבתים, אבל כן לקחו רכוש מהחצר וכן, יש פה תחושה של חוסר ביטחון'', אומר דייר ברחוב. ‘’ניסינו להוציא צילומים ממצלמות אבטחה, אבל מי אין מצלמה שפונה לקטע הרחוב שלנו. אני לא יודע מה יוצא לגנבים מלקחת מאפרה או מקדחה, אבל זה מטרד וזה מפחיד''.

 

רכב שנפרץ כמה פעמים במהלך שבוע אחד (צילום סלולרי)דיירת אחרת מספרת: ‘’מאז שהתחיל הסיפור אני מעדיפה שלא לצאת בלילה, כשחושך. אני לא יודעת מי הגנבים, אבל יש פחד שיתקפו. האירועים האחרונים בנגב גם העלו את הפחד אצל כולנו''.

‘’ממש מפחיד פה. לאחד השכנים ניסו לגנוב אופנוע והגנב שלף נשק מולו'', מספרת דיירת. ‘’פרצו לנו את הרכבים, שברו את השמשות בשביל לגנוב, וזה קרה תוך שבוע אחד''.

משיחה עם דיירים, עולה כי נעשו פניות לכלל הגורמים ואלה הבטיחו לטפל. לא אחת, כפי שקרה בשכונות אחרות בהן היו מקרים של ונדליזם ופריצות, עצם הנוכחות של משטרה וסיירות הביטחון הביאה להפסקת התופעה. כך היה למשל בשכונה ה', בה מאמץ משולב של משטרה וסיירת, עם הפגנת נוכחות, קטעה את רצף האירועים - זאת אחרי פניה של השכנים לכלל הגורמים, שגילו אוזן קשבת. 

בשכונה ג' מתגוררת אוכלוסיה ותיקה, לצד סטודנטים ועובדי סורוקה והאוניברסיטה. היא אחת השכונות הוותיקות בבאר שבע, ששומרת על אופיה המשפחתי. במערכת חדשות באר שבע והנגב נמשיך לעקוב, יחד עם הדיירים, על המתרחש ברחוב הנדיב.