הישג דרמטי של ראש העיר לבעלי העסקים בעיר: באר שבע הוכנסה למתווה הפיצויים המורחב

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ': ''שר האוצר קיבל בקשתנו להכללת בבאר שבע במתווה הפיצויים!''
send whatsapp messsage send FB messsage
ראש עיריית באר שבע בדיון בוועדת הכספים (צילום סלולרי)

הישג דרמטי של ראש העיר לבעלי העסקים בב"ש: לאחר מאבק באר שבע הוכנסה למתווה הפיצויים הנרחב. העיר, בסיוע שר האוצר בצלאל סמוטריץ וח''כ אופיר כ"ץ יו"ר הקואליציה נכנסה למתווה הפיצויים של עד 40 ק"מ - דבר משמעותי וקריטי לבעלי העסקים בעיר. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ':" שר האוצר קיבל בקשתנו להכללת בבאר שבע במתווה הפיצויים!" 

 

הדיון בוועדת הכספים (צילום מסך מערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
הדיון בוועדת הכספים (צילום מסך מערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')"ברגעים אלה אני בוועדת הכספים של הכנסת בירושלים בנוגע למתווה הפיצויים לבעלי העסקים'', אמר ראש עיריית באר שבע.  ‘’לפני מספר דקות קיבלתי טלפון משר האוצר בצלאל סמוטריץ' שבישר לי שהמתווה הורחב עד לקו ה-40 ק"מ ויכלול את העיר באר שבע. אני רוצה להעביר הערכתי הרבה לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ', עימו קיימתי דיונים אינטנסיביים בשבועיים האחרונים, על שהבין את צורכי העיר והמגזר העסקי והרחיב את הפיצוי כך שיכלול את באר שבע. בנוסף, תודתנו ליו"ר הקואליציה ח"כ אופיר כץ על עזרתו הרבה ולכל חברי הכנסת שסייעו בנושא."

ראש עיריית באר שבע אמר בדיון: ‘’המציאות הזו אי אפשר לעבוד על פי נוסחה, צריך לראות איך מייצרים כל הזמן פתרונות. לא צעקתי על שר האוצר שלא היינו במתווה, אלא דיברתי איתו. הבסיס הכלכלי שלנו הם אנשי הדרום, אך איפה הם? רובם פונו. אני אתכם, אני יודע שצריך לחזור לסוג של שגרה. החוסן הלאומי זה אנחנו, האנשים, איך מחזירים את אנשיט העוטף בחזרה. צריך לעשות הכל לייצר וודאות''.

ראש העיר אמר כי גם לעיריית באר שבע תקציב מוגדר, אך בשבועיים הראשונים, כשבאו מאות חיילים לבאר שבע והיו צריכים מזרנים, הוא נתן הוראה לספק את כל מה שצריך לחיילים - ואת הסדר יעשו אחר כך. לדבריו, יש ליצור וודאות בתוך המצב הנוכחי.

כזכור, הממשלה אישרה בשבוע את מתווה משרד האוצר למענה לעסקים בגין הנזק העקיף שנגרם להם בעקבות מלחמת חרבות ברזל. המתווה כולל מענק המשכיות עסקית לעסקים בכל רחבי הארץ (עסקים ביישובי הספר זכאים להחזר מלא על נזק זה כקבוע בחוק), וכן שורת הקלות במתווה החל"ת. המתווה כפוף לאישור הכנסת.