מסתמן: הורים לא ידרשו לשלם עבור משפחתונים ומעונות יום הסגורים בגלל המלחמה

המדינה תפצה את המעונות המסובסדים, אך רק בתנאי שיעמדו בתנאים המזכים - על פי מתווה של שרי העבודה, החינוך והאוצר
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Image by Westfale from Pixabay

שר העבודה יואב בן צור, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ושר החינוך יואב קיש סיכמו על מתווה סיוע למעונות היום והמשפחתונים המסובסדים כדי שהתשלומים לא יושתו על ההורים בגין חוסר פעילות. במציאות בה יישובים פונו, מקומות עבודה נסגרו ומערכת החינוך עדיין מתלבטת איך לחזור ביישובים בדרום ובצפון למתווה למידה, גורלן של המסגרות לא ברור. איש גם לא יודע כמה חודשים תיארך הלחימה. הורים רבים איבדו את פרנסתם, אך עלולים להידרש לשלם על שירות שלא ניתן לספק. מצד שני, בעלי ועובדי המשפחתונים נותרו חסרי פרנסה.

כזכור, מלחמת חרבות ברזל שהחלה ב-7 באוקטובר הובילה לסגירה חלקית של מערכות החינוך, בכללן מעונות היום והמשפחתונים המוכרים.  כדי לתת מענה לארגונים בתוך ימי הלחימה, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, שר העבודה יואב בן צור ושר החינוך יואב קיש גיבשו מתווה סיוע למעונות היום והמשפחתונים המוכרים.

תשלום המענק לארגונים המפעילים יועבר על ידי משרד העבודה לפי מספר הילדים הרשומים במערכות התשלום של משרד העבודה לסבסוד.  בגין כל ילד גובה הפיצוי יהיה בגובה של עד 889 ₪ עבור חודש אוקטובר ובתנאי שהארגונים לא גבו מההורים עבור ימים בהם לא התקיימה פעילות או שבוצעה פעילות בהיקף חלקי בלבד. תשלומי המענקים יועברו רק למעונות ולמשפחתונים שהיו סגורים באופן מלא וחלקי בחודש אוקטובר.