הממשלה מקציבה מיליארד שקלים להקמת מנהלת שתטפל בעוטף עזה

שר האוצר סמוטריץ אמר בפתח הקבינט החברתי כלכלי כי מנהלת תקומה תפעל ב''אפס בירוקרטיה''
send whatsapp messsage send FB messsage
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' (צילום: אתר הכנסת)

‘’מנהלת תקומה'' - זהו שמו של הגוף שיתכלל את הטיפול ביישובי עוטף עזה - כך אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ' בפתח ישיבת הקבינט החברתי כלכלי היום. ‘’כולנו שותפים, כמו בכל הימים האחרונים, בחיזוק הגדול לצה"ל, לוחמיו ומפקדיו, אנשי כוחות הביטחון וההנהגה של כולנו. נדמה לי שלכולנו יש  מנדט אחד בלבד וזה להגיע לניצחון, והפעם מלא. השמדה מוחלטת של חמאס ויתר ארגוני הטרור בעזה. כשר אוצר וכמי שעומד בראש הקבינט החברתי כלכלי נתתי מבחן אחד פשוט ביום שאחרי המלחמה הזו והוא שאנחנו לא בונים מיגון יותר לעוטף. אם לא נגיע למצב הזה – אנחנו נכשלנו'', אמר סמוטריץ'.

‘’הדבר הראשון שנעשה היום בקבינט זה להקים את מנהלת התקומה שמוביל תא"ל משה אדרי על פי מינוי של ראש הממשלה. אני רוצה שיהיה ברור, הטיפול והשיקום ביישובי העוטף, באנשים, בשכונות, בבתים, בקהילות יהיה יסודי, מכיל, אנושי, משתף ומתייעץ, עם אפס בירוקרטיה, אפס רגולציה ועם כל הכלים, כולל כאלה שלא הכרנו עד היום. זה נכון לאומית, ציונית ובשדר שלנו כלפי חוץ וכלפי פנים. אתם תראו בהחלטה מיליארד שקלים ראשונים וזה ראשוני ומיידי''.

‘’בנוסף, אנחנו רוצים לייצר מקסימום שגרה וקיום פעילות בכלל הסקטורים במשק בזמן המלחמה. נדון היום במערכת החינוך. אין ספק שזה מפתח להמשך תפקוד של הרבה סקטורים במדינה ישראל''.

לדבריו, ‘’הקבינט הזה יצטרך לקבל החלטות מהר. אנחנו מסירים מכסות לעובדים זרים כדי למלא חוסרים של ידיים עובדות. מהר מאד תראו החלטות על מענקים לרשויות, לניצולים ולמפונים. זה יובא מהר. משרד האוצר יציג היום תכנית גדולה ומקיפה לסיוע למשק בתקופת המלחמה''.