צמרת המשטרה נפגשה עם נכבדי הבדואים בנגב: ''האויב אינו מבדיל בין דת, לאום ומגדר''

מפקד מרחב הנגב וסגל הפיקוד של תחנות המגזר נפגשו עם נכבדים, מנהיגים, אנשי חינוך ומובילי דעת בחברה הבדואית על רקע המלחמה בדרום, וביקר משפחה ביישוב ערוער ששכלה את בנה במהלך הלחימה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל

מפקד מרחב הנגב, תנ"צ אפי שימן, וסגל הפיקוד של תחנות שגב שלום, ערוער והעיירות, נפגשו במהלך הימים האחרונים עם אנשי חינוך, מובילי דעת, נכבדים ופרנסי היישובים בחברה הבדואית על מנת לחזק את הקשר בין משטרת ישראל למנהיגות המקומית בחברה הערבית כשותפים בלתי נפרדים במאמץ הלאומי בלחימה המתחוללת בגזרת הדרום, ועל מנת להגביר את שילוב הזרועות לטובת בטחון הציבור.

מפקד המרחב הדגיש את החשיבות כי בתקופה מורכבת זו, בה מדינת ישראל נמצאת במלחמה מול אויב משותף שאינו מבחין בין דת, לאום ומגדר, יש הכרח בשמירת הדו קיום, האחדות ושיתוף הפעולה במגזר שהינו חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית בזמן שגרה ובעת חירום.

 

צילום: משטרת ישראל

במהלך המפגשים ציינו המפקדים כי המשטרה תמשיך לפעול בנחישות כנגד כל תופעת אלימות, ובמיוחד בתקופה זו תפעל לאיתור עבירות הסתה לטרור ואלימות ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה בכדי למצות את הדין עם המביעים תמיכה בעבירות אלה באמצעות הרשתות החברתיות ובפומבי. 
 


מפקד המרחב הדגיש את החשיבות כי בתקופה מורכבת זו, בה מדינת ישראל נמצאת במלחמה מול אויב משותף שאינו מבחין בין דת, לאום ומגדר, יש הכרח בשמירת הדו קיום, האחדות ושיתוף הפעולה במגזר שהינו חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית בזמן שגרה ובעת חירום
 מפקד המרחב ביקש מהמנהיגות המקומית ואנשי החינוך לקחת חלק במאמץ ההסברה בקרב החברה הבדואית כשותפים מלאים למאבק חסר הפשרות של משטרת ישראל בתופעות האלימות והפשיעה שעלולים לפגוע באזרחים נורמטיבים ובמרקם היחסים הקיים בין התושבים ברחוב הערבי.

בהמשך היום קיימו המפקדים מספר פגישות עם משפחות ושבטים ביישובים ובפזורה הבדואית, שכללו גם מפגש עם משפחת אבו ג'מע ביישוב ערוער, שאחד מילדיה נפגע מירי רקטי שנורה מרצועת עזה, ואשר הביא למותו במהלך הלחימה בדרום.

‘’מפקד המרחב ביקש להשתתף בצערן של כל המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן, ואיחל החלמה מהירה לפצועים כמו גם הבעת תקווה לאיתור אזרחים שאבד עימם הקשר במהלך הלחימה'', נמסר.