הגיבורים והגיבורות של סורוקה - המטפלים בגיבורים של כולנו

ד''ר יונתן וגמייסטר, מנהל יחידת אנדואורולוגיה בסורוקה משתף: ''בשבוע וחצי האחרון טיפלנו במחלקה בעשרות פצועים וביצענו ניתוחי חירום שהיו קריטיים. אחד מהפצועים היה השוטר יגאל זינגר, גיבור מלחמה''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות סורוקה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

ד''ר יונתן וגמייסטר, מנהל יחידת אנדואורולוגיה בסורוקה, טיפל במחלקה בעשרות פצועים וביצע ניתוחי חירום שהיו קריטיים. אחד מהפצועים היה השוטר יגאל זינגר, גיבור מלחמה. ‘’במהלך הטיפול בו הבנתי כי הלך לעימות ישיר עם המחבלים במטרה להציל פצועים, ואכן הוא הצליח להציל חיים של בני נוער רבים שהיו במסיבה בעוטף'', סיפר.

‘’בנוסף, ביום ראשון האחרון טיפלתי בבחור מקיבוץ בארי שהגיע למחלקה עם מחשבה כי כל משפחתו נהרגה בקיבוץ, כיוון שהדבר האחרון שהוא שמע זה שיש מחבלים שנכנסו לבית. במהלך שהותו בבית החולים הוא גילה שבני משפחתו בחיים, וזה היה כך כך משמח''.

‘’זכיתי ואני עדיין זוכה לטפל בגיבורי מלחמה שנלחמו על חייהם ועל חיי משפחותיהם, וזה לא דבר מובן מאליו''.

‘’בעברי עבדתי בירושלים וטיפלתי בעשרות פצועים שהגיעו אלינו כתוצאה מפיגועים הנוראיים שהיו בירושלים, ועדיין, מחזות וסיפורים כמו שראיתי בימים האחרונים לא ראיתי מעולם''.

‘’המלחמה הזו היא הקשה ביותר שידענו, אבל אני יודע שננצח. אני רואה את תחושת האמון בצוותי הרפואה בקרב הפצועים ואת תחושת האחדות שנמצאת בין כולם - בין צוותי הרפואה, בין משפחות הפצועים ובקרב כל אזרחי מדינת ישראל. עם אחדות כזו, אין ספק שננצח".