תלונות כי סטודנטים ומרצה במכללת קיי הביעו תמיכה בטרור. המכללה: ''מגנים בכל תוקף''

בעקבות על פוסטים של מרצה וסטודנטיות במכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בבאר שבע, שלכאורה תמכו בטרור ומתנגדות לפעולות צה״ל, הנהלת המכללה שבה ומודיעה כי היא מגנה התבטאויות אלה ותנקוט כלפיהם ביד קשה
send whatsapp messsage send FB messsage
מכללת קיי (צילום: גוגל מפות)

תלונות כי מרצה במכללת קיי וסטודנטים במוסד הביעו לכאורה תמיכה בטרור, בפוסטים בפייסבוק שפורסמו אחרי מתקפת הטרור הרצחנית של מחבלי חמאס דאע''ש. 

בימים האחרונים פורסמו על ידי סטודנטים ומרצה במכללת קיי, פוסטים המגנים את פעולת חיילי צה"ל ומהללים את ארגוני הטרור בפעולתם הנפשעת נגד תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים. הנהלת המכללה מגנה בתוקף ובצורה חריפה כל התבטאות מסוג זה ותומכת באופן מלא בפעולות צה"ל הבאות להגן על ביטחונה ושלומה של המדינה.

במכתב ששלחה הנהלת המכללה אל כלל הסטודנטים נכתב: "ימי הלחימה נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה נמשכים ועל כולנו עוברות שעות קשות ביותר. אנו מלווים בחרדה את ההודעות שמתקבלות יום יום, שעה שעה על קורבנות נוספים ושמות חטופים ונעדרים".

 

פוסט שהועלה באחת הקבוצות, כנגד המכללה (צילום מסך)

הנהלת המכללה יצאה במכתב כנגד אותן התבטאויות אומללות וציינה כי "אנו מגנים בתוקף ובצורה חריפה כל התבטאות מסוג זה ומהצד הנשי אנו תומכים באופן מלא בפעולות צה"ל הבאות להגן על ביטחונה ושלומה של המדינה".

עוד צוין במכתב כי הנהלת המכללה החליטה לנקוט ביד קשה ובאפס סובלנות כלפי כל סטודנט וחבר סגל, ותפעל למצות עימם את כל ההליכים המשמעתיים האפשריים על פי הדין והחוק המקובלים. מדיניות זאת אף מגובה בהנחיות מפורשות של שר החינוך לפעול ביד קשה כלפי גורמים אלה.

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי בנתה וטיפחה לאורך השנים מרקם חיים של דו קיום, שיתוף ואחווה בין בני כל הדתות. אנו נושאים תפילה לרפואת הפצועים ומקווים כי למרות האירועים הקשים אותם עוברת המדינה, ישמר מרקם עדין זה. בתקווה לימים טובים.

הנהלת המכללה חוזרת ופונה לכלל קהילת מכללת קיי לנהוג באיפוק, רגישות ונועם הליכות האחד כלפי השני בימים קשים אלה ובכלל.