הנבזיות של האויב: מפיצים מידע שקרי על חללי מתקפת הטרור

גורמים עוינים מפיצים שקרים ברשתות חברתיות בישראל - במטרה ליצור בהלה ולסכסך - ולא בוחלים בשום שקר
send whatsapp messsage send FB messsage
הפוסטים השקריים (צילום: משטרת ישראל)

זהירות: גורמים עוינים עושים שימוש, מנסים לחדור לרשתות חברתיות מקומיות ומפיצים שקרים, במטרה ליצור בהלה ובילבול בזמן המלחמה בישראל. בין היתר, גרומים עוינים העלו פוסטים בהם הוצמדו צילומיהם של שוטרים מחוז הדרומי, לצד צילומי מחבלי חמאס-דאע''ש. באחד הפוסטים אף נטען, כי שוטר שנרצח במתקפת הטרור, כמו גם חללים אחרים, שתפו פעולה עם המחבלים. מדובר בפרסומים שקריים, שהאויב מנסה להפיץ בישראל.

המשטרה יצאה בהודעה חריגה: ‘’בניגוד לפרסומים כוזבים שעלו ברשתות החברתיות אודות שיתוף פעולה עם האויב של כוחות בטחון ושוטרים, שנפלו במהלך הלחימה בדרום והפצת תמונותיהם לצד תמונות מחבלים , הרי שמדובר בפרסום שקרי ונבזי שמטרתו ליצור בהלה בקרב הציבור. משטרת ישראל מבקשת מהציבור לנהוג באחריות בכל הקשור להפצת מידע , להימנע מהפצת "פייק ניוז" וכן לגלות ערנות ולדווח למוקד 100 על כל אירוע חריג ולמוקד 110 על פרסומים מסוג זה.

 בין הפרסומים, תמונתו של השוטר רס״ב אלון ברד ז״ל מתחנת רהט, שנפל במהלך הלחימה בקיבוץ רעים.מנסים לתקוף דרך הודעות וואצאפ ו-SMS זדוניות

על פי עדויות, שהגיעו לידי חדשות באר שבע והנגב, מאז תחילת הלחימה, מנסים גורמים עוינים, דרך טלפונים עם קידומות של ירדן, מצרים, סודן ואפגניסטן, להטריד, לאיים ואף להחדיר תוכנות זדוניות, במסווה של קישורים לאתרים תמימים כביכול, נספחים או קבצים. חלק מההודעות הן הודעות מאיימות, שכוונו נגד מי שמוכרים שצוותי הצלה. במקרים אחרים, מדובר בגולשים, בפרופילים מזוייפים, העושים אימוג'י של צחוק על ידיעות או הודעות נרצחים.