מחבלי חמאס-דאע''ש תכננו להגיע עד קריית גת, לבצע טבח המוני בנגב

כמויות אדירות של נשק מתוחכם ופקודת מבצע מצמררת שדיברה על עינויים ורצח שבויים בשידור חי וכיבוש הנגב עד קריית גת: פרטים חדשים על מתקפת הטרור נחשפים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: משטרת ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

כמויות אדירות של נשק ואמצעי לחימה קטלניים ומתוחכמים, פקודות מבצע שדיברו על כיבוש יישובי הנגב עד קריית גת, עינויים ורצח בשידור חי של תושבים - פרטים חדשים על מתקפת הטרור על הנגב נחשפים. ככל שחולף הזמן גם נחשפים סיפורי הגבורה של שוטרים ושוטרות, חיילים וחיילות, אנשי כיתות הכוננות ואזרחים אמיצים, ששילמו בחייהם ומנעו בגופם אסון גדול יותר בנגב. 

המפכ״ל, רנ''צ קובי שבתאי, אמר הבוקר: "העולם כולו צריך לראות ולהראות את כמות הנשק והאמל״ח הקטלניים שתפסה משטרת ישראל על מאות המחבלים שחוסלו על ידי כוחות המשטרה ולוחמי מג״ב''. מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי קיים הבוקר, שני,  ישיבת הערכת מצב שבה השתתפו כל חברי סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ובעלי תפקידים משמעותיים בימי הלחימה. המפכ״ל הנחה את כלל המפקדים לרענן את המוכנות המבצעית של כלל הכוחות, בכל מחוזות המשטרה וזאת לנוכח ההתרעות לאירועי פח״ע.  
 


המפכ''ל: "העולם כולו צריך לראות ולהראות את כמות הנשק והאמל''ח הקטלניים שתפסה משטרת ישראל על מאות המחבלים שחוסלו ע''י כוחות המשטרה ולוחמי מג''ב
 המפכ״ל שיבח את עבודות האח״מ, הסייבר והמחוזות בטיפול בהסתות ברשת וגילוי תמיכה ואהדה לחמאס, וציין כי משטרת ישראל רואה בחומרה ומטפלת ביד קשה בתופעה זו בזמן מלחמה.

במהלך ימי המלחמה קיבל המפכ״ל סקירה על תפיסת אמצעי הלחימה וכלי הנשק הרבים מהמחבלים שחדרו לישראל ביום הראשון ללחימה. המפכ״ל שיבח את עבודת מחלקת החבלה של משטרת ישראל המטפלת בפריטי האמל״ח הרבים שנתפסו בכלי הרכב של המחבלים שחוסלו ונתפסו ע״י כוחות המשטרה, מג״ב והימ״מ ועל גופם של המחבלים.

המפכ״ל: ״כמות כלי הנשק ואמצעי הלחימה של מחבלי חמאס אליהם נחשפתי במהלך ימי המלחמה מעצימה עוד יותר את גבורת השוטרים שהיו המגן האנושי של יישובי העוטף בפרוץ הלחימה. החתירה למגע של כוחות המשטרה משמר הגבול והימ״מ הביאה לניטרול מאות מחבלים ובכליהם תפסנו כמות עצומה של אמצעי לחימה קטלניים. אני רוצה לשבח גם את אנשי מחלקת החבלה של משטרת ישראל שמטפלים בכל אמצעי לחימה שנתפס. העולם כולו צריך לראות ולהראות את הנשק הרב שתפסו השוטרים שלנו אצל מחבלי חמאס. התפיסות האלה סיכלו עוד ועוד מעשי רצח שתכננו חוליות המחבלים״.

בין פרטי שנתפסו, כאלה שלא היו מוכרים לגורמי הביטחון - בהם פצצות דלק - הגורמות נזק אדיר, שורפות שטח גדול יחסית ונושאות איתן חומרי בערה וחומרים רעילים, מטעני נפץ לחיתוך גדרי הביטחון ופיצוץ קירות ממ''דים ועוד. מחצית מאלפי המחבלים שחצו את הגבול חוסלו בקרבות הבלימה, בהם נרצחו חיילים ושוטרים.