''מי שרץ לכביש - נרצח'': העדות המצמררת של הצעירות שניצלו מהתופת ברעים

''יצאנו למסיבה 16 וחזרנו 16, לאחרים לא היה את אותו המזל'': נועה שוסטרמן, בתה של אחות בסורוקה, משחזרת את
send whatsapp messsage send FB messsage
נועה שוסטרמן (במרכז). צילום: סורוקה

נועה שוסטרמן, בת ה25 לא דמיינה לעצמה שהבילוי שתיכננה בפסטיבל המוזיקה נובה חודשים ארוכים עם 16 מחבריה הטובים ביותר יהפוך ליום הקשה ביותר בחייה.   כשעלתה הזריחה על המסיבה והחלו התרעות צבע אדום ונועה וחבריה החלו להתקדם לכיוון היציאה מהמסיבה, עדיין ברוגע עקב ניסיון רב שנים במצבים מסוג כזה, אך למה שהגיע לאחר מכן הם לא היו מוכנים. ברגע אחד, הם החלו לשמוע יריות בלתי פוסקות מכל כיוון והבינו שהם צריכים לרוץ על מנת לשרוד. 

כחצי שעה הם רצו בשדה הפתוח, מלא הקוצים, ללא שום יכולת לדעת היכן הם או לאן הם עתידים להגיע.  לאחר שאפסו כוחותיהם נפלו והתחבאו מתחת לעץ. כ-6 שעות החבורה התחבאה מתחת לעץ בשדה הפתוח כשבכל עת מעליהם מטח כבד של ירי ומחבלים בטווח אפס, לצידם התברר לאחר מכן כביש המוות בו נרצחו מבלים רבים.

כ-4 שעות הם לא זזו, לא הוציאו הגה ולאחר שהייה ממושכת מתחת לעץ בתנאים קשים מאוד לגוף הם החליטו בדממה להתקשר ולקרוא לחילוץ, עוד שעתיים נוספות חלפו עד שהגיע רמי, אזרח מן השורה לחלץ אותם מהתופת.  יחד הגיעו לקיבוץ פטיש ולאחר מכן לעיר הולדתם, באר שבע.  נועה מתארת את רגעי האימה ומבהירה - ״מה שמחזק אותי, זה שיצאנו 16 וחזרנו 16, לאחרים לא היה את אותו המזל״. 

אמא של נועה, אינה שוסטרמן היא אחות אחראית במרפאות חוץ עיניים במרכז הרפואי סורוקה מקבוצת כללית כבר כ-31 שנה, כשהגיעה אליה הידיעה חרב עליה עולמה אך נשארה חזקה עבור הבת שלה, נועה.  היום נועה וחבריה בבית, מוגנים ובעיקר מאוחדים מתמיד.