החוסן בא מהעם: הקרן לידידות במענק חירום של 20 מיליוני שקלים לדרום

בלי בירוקרטיה: בקרן לידידות מיהרו להושיט סיוע ליישובי הדרום - מרכישת ציוד לחיילים ועד סיוע למשפחות והצבת מיגוניות
send whatsapp messsage send FB messsage

עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל", אישרה הקרן לידידות מענק סיוע חירום מיידי של כ-20 מיליון ₪ עבור סיוע לתושבי הדרום וחיילי צה"ל. במהלך הימים האחרונים יצרו גורמי הקרן קשר עם כל השותפים- ראשי רשויות העוטף, פיקוד העורף, האגודה למען החייל, בתי החולים ברחבי הארץ, ארגוני המזון ובתי התמחוי, מד"א, איחוד הצלה ועוד על מנת להבין את הצרכים ולתמוך בהתאם.

 

אפור קרמי לכוחות ההצלה (צילום: הקרן לידידות)

עד כה החלה הקרן בתמיכה מיידית בעשרות פרויקטים שכבר יוצאים לפועל: שני מיליון שקלים עבור משפחות חיילים שנפצעו בלחימה- מענק של 5000 שקלים לכל משפחה בשיתוף האגודה למען החייל. רכישת 1000 אפודים קרמיים עבור כוחות הביטחון. העברת שני מיליון שקלים, בשותפות עם מפעל הפיס (סך הכל 4 מיליון מיליון שקלים), לרשויות בעוטף עזה על מנת לתת מענה מיידי לצרכים חיוניים הנדרשים על ידי מחלקות הרווחה עבור התושבים- מזון, תרופות, הסעות, שעות ליווי וטיפול ועוד. חלוקת מנות מזון, כרטיסי מזון, סיוע למשפחות בביגוד עוד.

 

התנדבות בבתי חולים (צילום: הקרון לידידות)

יעל אקשטיין, נשיאת הקרן לידידות: "אנו חווים את אחד האסונות הגדולים ביותר שידעה מדינת ישראל. מתקפה בילדים, נשים, קשישים וגברים חפים מפשע, שנרצחו בביתם ללא כל יכולת להגן לעצמם. מתקפה הנוגעת בכולנו, ללא יוצא מן הכלל, וכזו שהותירה אלפים ללא קורת גג, ללא מקורות מזון זמינים, ללא כסף וללא תחושת ביטחון. עם פרוץ המלחמה, התגייסנו לסייע בכל דרך אפשרית לאזרחיות ולאזרחי ישראל. הקרן לידידות תמשיך להיות גוף סיוע מרכזי שביכולתו לפעול באופן מיידי ויעיל בעתות חירום ובשיתוף פעולה מיטבי עם הרשויות ברחבי הארץ, כוחות הבטחון וההצלה וארגוני המזון. אני תקווה כי המלחמה תסתיים בהקדם כדי שכל מי שנפגעו ממנה יוכלו להתחיל ולשקם את חייהם ואנחנו נפעל כדי לסייע לכך".

 

צילום: הקרן לידידותהקרן לידידות, כארגון החברתי הגדול בישראל תמשיך לפעול לחיזוק חוסנם החברתי של אזרחיות ואזרחי ישראל, במיוחד בעת הזו. הקרן, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין ז"ל, שחוגגת השנה 40 שנה להיווסדה, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה ובשנה האחרונה סייעה למעל 2 מיליון איש ואישה בהיבטי עוני ורווחה, עלייה לישראל וקליטה וחיזוק מערך ההגנה של העורף הישראלי בשגרה ובשעת חירום. פעילות הקרן מתאפשרת הודות לנדיבותם של מאות אלפי תורמות ותורמים אוהבי ישראל ברחבי העולם.