האבל הנורא: 2 מפקדי תחנות בנגב, 17 שוטרים במרחב - בין נרצחי מתקפת הטרור

מרחב הנגב של המחוז הדרומי של משטרת ישראל , איבד במהלך הלחימה בדרום 19 שוטרים ושוטרות ,שלחמו בחזית האויב וחירפו את נפשם, ביניהם 2 מפקדי תחנות - מפקד תחנת רהט ג'יאר דוידוב ז״ל, ומפקד תחנת שגב שלום יצחק
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: משטרת ישראל

אמש, שישי, התקיימה ישיבת סגל הפיקוד הבכיר של  מרחב נגב, אשר נפתחה בדקת דומיה לזכר הנופלים, כששני כסאות מפקדי התחנות ז״ל נותרו ריקים ועליהם הונח סרט שחור. מספר חללי המשטרה שהותר לפרסום הוא 51. ישנם גם שוטרים נעדרים. 

מפקד מרחב הנגב, תנ"צ אפי שימן, שנכנס לתפקידו בשבת בבוקר עם פרוץ הלחימה, ספד לנופלים וסיפר למפקדים: כשעליתי מול בזוקה ז"ל בקשר בפעם הראשונה וקראתי לו " שגב אחד כאן נגב אחד" - נכנסתי לתפקיד".


 

בהמשך , קיים מפקד המרחב ביקור בתחנות המרחב וחיזק את השוטרים שנלחמו בגבורה וללא מורא כדי להציל את חייהם של האזרחים, חבריהם וכוחות הביטחון.

בהמשך ביקר מפקד המרחב משפחות בפזורה וביישובים במגזר הבדואי אשר שכלו את יקיריהם ותושבים נוספים עמם אבד הקשר במהלך הלחימה, השתתף בצערן והביע תקווה לאיתור הנעדרים במהרה. מפקד המרחב הדגיש את חשיבות האחדות ושיתופי הפעולה עם ההנהגה והציבור במגזר, שהינו חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית.

לפני כניסת השבת ביקר מפקד המרחב במרכז הרפואי סורוקה את השוטרים שנפצעו במהלך הלחימה ואת משפחותיהם שעומדות לצידם, ושמע את סיפורי הגבורה עת היו הראשונים להגן בגופם על האזרחים, חילצו פצועים ,וחתרו למגע אל מול המחבלים במטרה להגן על המדינה. מפקד המרחב איחל החלמה מהירה וביקש לחזקם ולסייע בכל דבר שנדרש להם בכל עת.