החלטה דרמטית: יופעלו משמרות עירוניים חמושים להגנה על התושבים

ישראל מתחילה להפנים את לקחי מתקפת הטרור על הנגב: פיקוד העורף אישר לגייס מתנדבים למשמר העירוני ולחמש את המתנדבים בנשקים בכל הערים והישובים בארץ לטובת הגנה על התושבים
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: משטרת ישראל

השלטון המקומי קיבל את אישור פיקוד העורף לגייס מתנדבים לכיתות הכוננות בערים ברחבי הארץ ולחמש אותם בנשקים. המתנדבים, לוחמים לשעבר שיעברו הכשרה מהירה ויקבלו נשקים, יבצעו שירות מילואים בתוך הערים.

השלטון המקומי קיבל את אישור פיקוד העורף לגייס מתנדבים למשמר העירוני ולחמש את המתנדבים בנשקים בכל הערים והישובים בארץ לטובת הגנה על התושבים. מהלך זה קודם יחד עם פיקוד העורף בהובלתו של האלוף במילואים רוני נומה, שמונה לפרויקטור לטיפול באבטחת הרשויות המקומיות. בעקבות ההחלטה, הרשויות המקומיות נערכות באופן מידי לגיוס מתנדבים.

המתנדבים, לוחמים לשעבר שיעברו הכשרה מהירה ויקבלו נשקים, יבצעו שירות מילואים בתוך הערים. חיים ביבס יו״ר מרכז השלטון המקומי מסר: "קיבלנו אישור לגיוס מתנדבים למשמר העירוני שהוא למעשה גיוס למילואים בתחומי הרשות. יחד עם האלוף במיל' רוני נומה, שמטפל במשימה במהירות וברצינות הראויה, אנו פועלים לקדם את היוזמה כמה שיותר מהר, כדי להבטיח את ביטחון תושבנו בתוך הערים והישובים".