שר הביטחון בעוטף עזה: ''מה שהיה בעזה לא יהיה, עוברים להתקפה''

שר הביטחון גלנט ללוחמים בגבול עזה: ''שחררתי את כל המעצורים, השתלטנו על הגזרה ועוברים להתקפה מלאה. החמאס רצה שינוי בעזה, לכם תהיה את הזכות להפוך עליו את הגלגל''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילומים: אלעד מלכה, אריאל חרמוני

שר הביטחון יואב גלנט, סייר היום בעוטף עזה. השר גלנט הגיע למפקדת אוגדת עזה במחנה רעים, וקיים הערכת מצב עם מנכ״ל משרד הביטחון האלוף (במיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד הדרום האלוף ירון פינקלמן, מפקד האוגדה תת-אלוף אבי רוזנפלד ומפקדי החטיבות המפקדים על הכוחות בשטח.

בהמשך, שר הביטחון הגיע לקיבוץ בארי, סייר בין הבתים ובסמוך לחדר האוכל של הקיבוץ, נפגש עם לוחמי שלדג, צנחנים ויחידות נוספות שלחמו בגזרה ושיבח אותם על פעולתם.

דברי שר הביטחון בשיחות עם לוחמים באוגדת עזה ובקיבוץ בארי:

״לחמתם באומץ רב ופעלתם ברוח צה״ל בדיוק כפי שצריך לפעול. עמדתם בגבורה בקו הראשון, פגעתם במחבלים רבים והצלתם חיים. אתם ראיתם בעיניים מול מה אנחנו נלחמים - מול חיות אדם – דעא"ש של עזה״.

״בזכות הפעולה ההרואית שלכם במשימת הגנה, תהיה לכם את הזכות לשנות כאן את המציאות. אתם ראיתם את המחירים, ואתם תזכו לראות את המהפך. החמאס רצה שינוי בעזה, זה ישתנה ב-180 מעלות ממה שחשב. הם יצטערו על הרגע הזה – עזה לא תחזור להיות מה שהייתה.״

"אני ראיתי הרבה לוחמים ואני מבין מה עבר עליכם. כלוחם שראה חברים שנופלים בקרב אני מבין את העצב, את הכעס. לא יהיה מצב שילדים ישראלים נרצחים בשדות והחמאס ימשיך להתקיים, שחררתי את כל המעצורים – הורגים את כל מי שנלחם בנו, משתמשים בכל האמצעים".

"מי שבא כדי לערוף ראשים, לרצוח נשים, ניצולי שואה – אנחנו נחסל אותו בשיא הכוח וללא פשרות. מה שראינו ביישובים היה טבח, בקרבות - אתם ניצחתם. אנחנו סומכים עליכם ובזכות צה"ל מדינת ישראל מתקיימת. אנחנו נחזור לכאן, לבארי, בעוד כמה חודשים, והמצב יהיה אחרת. אנחנו ניישב את הקיבוץ עד המטר האחרון, ומה שהיה בעזה לא יהיה".