ביוזמת ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ, ראשי רשויות בנגב בפניה לנתניהו: ''הקם מיד ממשלת חרום''

''אנו, ראשי הרשויות בנגב, שמתמודדים עם ירי טילים על יישובינו, חדירות מחבלים, נרצחים והרוגים רבים, נעדרים, חטופים ופצועים, קוראים לך בשעה קשה זו לעם ולמדינת ישראל להקים מיד ממשלת חרום לאומית''
send whatsapp messsage send FB messsage
בקרוב? בני גנץ עם בנימין נתניהו אצל הנשיא ריבלין, באחדות ב-2019 (צילום: חיים צח / לע''מ)

ביוזמה של רוביק דנילוביץ', ראש עיריית באר שבע, ראשי מועצות ועיריות בנגב, מכל המפלגות, קוראים לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להקים מיד ממשלת חרום לאומית. למרות הצבעות מהאופוזיציה, בממשלה מתמהמהיםפ בהחלטה ומתנים את ההצטרפות בכך שלא ייפגעו סמכויות השרים הקיימים.

‘’אנו, ראשי הרשויות בנגב, שמתמודדים עם ירי טילים על יישובנו, חדירות מחבלים, נרצחים והרוגים רבים, נעדרים, חטופים ופצועים, קוראים לך בשעה קשה זו לעם ולמדינת ישראל  להקים מיד ממשלת חרום לאומית'', כתבים ראשי העיריות.
  כמו כן, הם קוראים ‘’לפעול בנחישות ובהחלטיות כדי לשנות את המציאות מול מדינת הטרור בעזה. יש למדינת ישראל לגיטימציה בינלאומית שלא תחזור ואין יותר תירוצים בסוגיה זו!''.

 

המכתב (סריקה)לנוכח השתיקה של נציגי הממשלה, הם דורשים מיד  ‘’לדבר עם הציבור הישראלי, למנות גורם שיתכלל את האירוע ויצור וודאות בקרב התושבים שאינם מקבלים תשובות''.

‘’אנו מחזקים את כוחות הביטחון ומחבקים את תושבינו. רוחנו איתנה - אנחנו ננצח!''.

על המכתב חתומים ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', שיזם את הבפניה, ראש עיריית אופקים איציק דנינו, ראש העיר שדרות אלון דוידי, ראש העיר נתיבות יחאל זוהר, ראש מועצת עומר פיני בדש, ראשת העיר ירוחם טל אוחנה, ראש מועצת מיתר שמעון מזוז, ראש מועצת להבים יוסי ניסן, ראש מועצת רמת נגב ערן דורון, ראש מועצת בני שמעון ערן זמירראש מעוצת שדות נגב תמיד עידן וראש מועצת מרחבים שי חג'ג'.