הנשיא הרצוג בסורוקה: ''המסר שיוצא מכאן- אף אחד לא יוכל לנו''

''נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו פצועים בבית החולים סורוקה: ''כשאתה פוגש פה את הרופאות והרופאים, האחיות, את המשפחות, האמהות, בנות הזוג, הילדים- אתה רואה מה זה עם''
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דורות סורוקה

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל הגיעו היום, יום שני, כ״ד בתשרי, 9 באוקטובר, למרכז הרפואי סורוקה שם כעת כ-140 פצועים מהלחימה, אזרחיות ואזרחים, לוחמים וקצינים, שנפצעו ומאושפזים במרכז הרפואי נכון לשעה זו. הנשיא ורעייתו ביקרו במחלקת טיפול נמרץ כללי של המרכז הרפואי שם מאושפזים פצועים במצב קשה.

בסיום הביקור אמר נשיא המדינה: ״סיימנו עכשיו ביקור בבית החולים סורוקה. ביקרנו פצועים מיחידות צה״ל השונות, אזרחים, פצועים קשה, אחרי ניתוח. פגשנו משפחות. אם יש את נפשך לדעת, אמר ביאליק, להבין מהו החוסן הישראלי, מהי הגבורה הישראלית- זה לעבור חדר חדר ולפגוש פה את האנשים. לעבור בכל השטח ולראות את הישראלים מתגייסים בהמוניהם, עם לב ענק, שליחות, אחדות ולכידות.המסר שיוצא מכאן- אף אחד לא יוכל לנו. אני יודע שזה קשה, זה כואב, הבשורות, ההתראות. אין ספק. זה חלק מהמערכה. רוצים להפחיד אותנו. רוצים לערער את ביטחוננו''.

‘’אבל כשאתה פוגש פה את הרופאות והרופאים, האחיות, את המשפחות, האמהות, בנות הזוג, הילדים- אתה רואה מה זה עם. עם שלא מוכן לקבל את זה יותר. עם שילחם עד שינצח. עם שחייליו נמצאים בחזית וימגרו את האויב. עם שמזהיר לאויב מנגד- לא ילך לך בשום אופן. עם ישראל חי.״

ד״ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: ״אנו ערוכים להמשיך ולטפל בפצועים שהגיעו אלינו ושעוד יגיעו אלינו בתקופה הקרובה, ולתת להם את הטיפול מציל החיים לו הם נזקקים, וממשיכים להוכיח את תפקידו של סורוקה כ"כיפת הברזל הרפואית" של ישראל, עם הצוותים המצוינים שלנו שעובדים בצורה מעוררת השראה. אני מודה לנשיא ולרעייתו שהגיעו לחזק אותנו ולהתרשם באופן בלתי אמצעי ממאמצי הצוותים שלנו וסיפורי הגבורה של הפצועים״.