''בכביש היו מכוניות שרופות וגופות. מי שרץ לשם לא יצא בחיים'': עדות מצמררת ממסיבה בנגב

יעל פלדמן, מבאר שבע, בילתה במסיבה קטנה יותר, בה השתתפו כ-60 איש, שנערכה סמוך למסיבת הטבע בה נרצחו 260 איש. היא הצליחה להימלט מהתופת אחרי שהסתתרה בשטח מרוחק
send whatsapp messsage send FB messsage
מבלים על הקרקע בזמן מתקפת הטילים במסיבה (צילום: ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

עדות מצמררת מתוך התופת של מתחם מסיבת הטבע: יעל פלדמן מבאר שבע, הייתה עם עם עשרות אנשים אחרים במסיבת טבע קטנה בין נירים לניר עוז, גם בה המחבלים ביקשו לפגע. כאשר נשמעה אזעקת צבע אדום הראשונה, הייתה מהמבקשים מהדי.ג'יי להפסיק את המוזיקה ולקפל מיידית את הציוד - ואז יצאה במנוסה, כשהיא עדה לזוועות המתרחשות באיזור. רק אחרי שעות של מנוסה, היא הצלחיה יחד עם חבר להגיע לבית בבאר שבע, כשבדרך היא מצליחה לאסוף פצוע מהמסיבה. 
 


היה חבר במסיבה, שמצאו עדויות שהוא נחטף לעזה. משתתפי המסיבה שאני יודעת שהם יצאו, מחפשים את החברים שלהם, זלאטה, איתי, בחור בשם יובל שככל הנראה נחטף

 

תיעוד מהמסיבה, ירי הרקטות (צילום ללא קרדיט, על פי סעיף 27 א')
 ‘’הייתי במסיבה שנקראה ‘’פסיידאק'', בהשתתפות כ-60 איש, שנערכה במקביל מסיבה הגדולה ‘’נובה'', מספרת יעל.  ‘’בשעה שש וחצי בבוקר שמענו ירי טילים. הפסקנו את המוזיקה מיידית. אנשים התחילו לברוח. אנחנו לא יודעים מה קרה איתם. שמענו כל הזמן מרחוק את האזעקות, את היריות, תפסנו מחסה. רצינו לעזור למארגנים לקפל את הציוד ואז התחילו להגיע הודעות של מה שמתרחש במסיבה ברעים.שמענו יריות מסביב, ראניו כלי טיס. הסתתרנו כ-9 שעות, עד השעה 5:00 בערב. רק בשעה 3:00 לפנות בוקר הצלחנו להגיע לרכב שלנו סמוך למגן. אנחנו לא יודעים מה קרה לאנשים האחרים, כולם מנותקי קשר''.

‘’היה חבר במסיבה, שמצאו עדויות שהוא נחטף לעזה. משתתפי המסיבה שאני יודעת שהם יצאו, מחפשים את החברים שלהם, זלאטה, איתי, בחור בשם יובל שככל הנראה נחטף''.

‘’בדרך ההמלטות, יעל ראתה את מחזה הזוועה: היו גופות מפוזרות בשטח, היו קולות ירי. היום אני מבינה שמי שרץ לכביש, נרצח. מי שרץ לכביש, זה אנשים שכיום הם בבחינת נעדרים''. 

גודל הזוועה היה בלתי נקלט: ‘’עד שהבנו מה קורה לקח לנו זמן.  התקשרנו למשטרה, הם אמרו לנו שיש התקלות מול מחבלים.  שלחנו להם מיקום. בסוף ברחנו לכיוון מקום שנקרא חוות היען, מרחק של כקילומטר,  משם הצלחנו להימלט לבאר שבע. הייתה משטרה בדרך, הבהבנו להם כדי שלא ירו בנו''.